Doğu Anadolu'da soğuk hava

Doğu Anadolu'da soğuk hava

Bölgede gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 derece ile Ardahan'da kaydedildi- Yaban hayatının da etkilendiği karlı ve soğuk havada, Ardahan ovasının Ardahan-Artvin yolu yakınlarına kadar gelen tilkiler fare avı yaparken, kartal, şahin ve diğer

ERZURUM (AA) - Doğu Anadolu'da gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 10 derece ile Ardahan'da kaydedildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, bölge genelinde havanın parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Sıcaklığın mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği bölgede, rüzgarın güneyden hafif, zaman zaman orta kuvvette eseceği öngörülüyor.

Bölgede en düşük hava sıcaklığı Erzincan'da 3, Erzurum'da sıfır, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 10, Kars'ta 9, Iğdır'da 4, Ağrı'da 3, Tunceli'de 2 derece ölçüldü.

Günün beklenen en yüksek sıcaklığı ise Erzincan'da 9, Tunceli'de 8, Iğdır'da 6, Erzurum'da 5, Kars ve Ağrı'da 2, sıfırın altında olmak üzere Ardahan'da 1 derece olması bekleniyor.

- Hayvanların kış çilesi

Kışın en şiddetli geçtiği kentlerden biri olan Ardahan'da, insanlar kadar yaban hayatı da kıştan olumsuz etkileniyor.

Kar yağışı ve soğuk havanın etkisini sürdürdüğü Ardahan'da yaban hayvanları yiyecek aramaya koyuldu.

Özellikle Ardahan ovasının Ardahan-Artvin yolu yakınlarına kadar gelen tilkiler fare avı yaparken, kartal ve şahinin yanı sıra diğer yırtıcı hayvanların da yem arayışı vatandaşların ilgisini çekti.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı