Doğanhisar Şehir Konağı açıldı

Doğanhisar Şehir Konağı açıldı

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Doğanhisar'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek, yüzde 50 hibe destekli Bal Süzme Makinesi teslim törenine katıldı ardından Doğanhisar Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Doğanhisar'da çeşitli ziyaretler gerçekleştirerek tamamlanan yatırımların açılışını yaptı.

Başkan Altay, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Ziya Kıymet ile birlikte AK Parti Doğanhisar İlçe Teşkilatında İlçe Başkanı Fikret Özeralp ve parti mensuplarıyla bir araya geldi. Teşkilatlarda yeni görev alan isimlere başarılar dileyen Başkan Altay, bugüne kadar hizmet eden teşkilat mensuplarına da teşekkür etti.

DOĞANHİSAR BELEDİYESİ’NE ZİYARET

Ardından Doğanhisar Belediyesi’ne bir ziyaret gerçekleştirerek Belediye Başkanı Süleyman Pekmez ile görüşen Başkan Altay, ilçede 2021 yılında planladıkları yatırımların istişaresini gerçekleştirdi.

BAL SÜZME MAKİNESİ TESLİM TÖRENİ

Başkan Altay, daha sonra Doğanhisarlı bal üreticisine Büyükşehir Belediyesi tarafından verilen yüzde 50 hibe destekli Bal Süzme Makinesi teslim törenine katıldı. Büyükşehir Belediyesi olarak en önemli hedeflerinin kırsalda yaşayan insanların gelirini artırmak olduğunu söyleyen Başkan Altay, “Özellikle tarım ve hayvancılıkla uğraşanlara ekipman desteğinde bulunuyoruz. Sadece bal üreticilerimiz için 2 milyon liralık destekte bulunuyoruz. Tarım ve hayvancılıkla uğraşan insanımıza destek olmaya devam edeceğiz. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

ŞEHİR KONAĞI’NIN AÇILIŞI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Başkan Altay, daha sonra Doğanhisar Kaymakamı Anıl Adıguzel’in de katılımıyla Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Şehir Konağı’nın açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Doğanhisar ziyaretini değerlendiren Başkan Altay, Büyükşehir Belediyesi olarak temel hedeflerinin kırsalda altyapı eksiklerini tamamlamak olduğunu belirterek, “Bu bağlamda içme suyu, kanalizasyon ve özellikle Doğanhisar’ın arıtma eksiğini tamamlamak için bir çalışma yapıyoruz. Büyükşehir’e ait yolların yapımıyla ilgili de çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bir taraftan da vatandaşlarımızın gelirlerini artırmak için tarımsal desteklerde bulunuyoruz. Balcılarımızla birlikte yürüttüğümüz projenin finalini Doğanhisar’da gerçekleştirdik. Buradan da mantar tesislerine gideceğiz. Özellikle kültür mantarında Türkiye’de ikinci sırada üretim gerçekleştiriyoruz. Bu yaptıklarımızın tamamı burada yaşayan insanların gelirini artırmak ve istihdama katkı sağlamak. Bir taraftan istihdama yönelik işler yaparken bir taraftan sosyal hayatın geliştirilmesi ve altyapı eksiklerinin giderilmesi konusunda çalışıyoruz. Belediye Başkanımıza gösterdiği koordinasyondan dolayı teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

HİZMETLERİN UYUMLU BİR ŞEKİLDE DEVAM EDECEĞİNE İNANIYORUM

Doğanhisar Belediye Başkanı Süleyman Pekmez, “Büyükşehir Belediyesi’nin iki yıldır ilçemizde yapmış olduğu hizmetler iyice varlığını hissettirmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz. Bu hizmetlerin uyumlu bir şekilde devam edeceğine inanıyorum.” dedi.

Başkan Altay, Doğanhisar ziyaretinde son olarak yine Büyükşehir Belediyesi’nin ilçeye kazandırdığı mezbaha tesisinde ve mantar üretim tesisinde incelemeler gerçekleştirirken, ilçede faaliyet gösteren bir Tekstil Fabrikası’nı da ziyaret ederek yetkililerden bilgi aldı.

 

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler