Diş protez yardımcı personel eğitim kursu sona erdi

Diş protez yardımcı personel eğitim kursu sona erdi

KONYA (AA) - Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yardımcı personel eksikliğini gidermek için Cihanbeyli Halk Eğitimi Merkezi'nde...

KONYA (AA) - Konya'nın Cihanbeyli ilçesinde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezinin yardımcı personel eksikliğini gidermek için Cihanbeyli Halk Eğitimi Merkezi'nde açılan diş protez yardımcı personel eğitim kursu tamamlandı.

Cihanbeyli Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan kursla Konya’da bir ilk gerçekleşirken, toplamda 17 kursiyerin katıldığı kurstan, 12 kursiyer başarılı olarak sertifikaları Kaymakam Ahmet Gencer'in elinden aldı.

Halk Eğitim Merkezi olarak, Cihanbeyli Yeniceoba Mahallesinde açılan kurs, diş hekimi İlyas Kara'nın kendi diş laboratuvarında yapıldı. Çalışan veya çalışacak olan kişilerden oluşan 17 kursiyerler kurs süresi içerisinde toplamda 248 saat eğitim aldı.

Kaymakam Gencer, Halk Eğitim Merkezlerinin görevlerinden biride bulunduğu çevrede araştırmalar yaparak orda bulunan sivil toplum kuruluşlarıyla, yerel yönetimlerle ve meslek odalarıyla iş birliğini geliştirmek olduğunu söyledi.

Gencer, "İstihdamına ihtiyaç duyulan mesleklere, kültürlü, iyi eğitilmiş, iletişim kurmasını bilen sertifikalı eleman yetiştirmek ve onları eğitmektir. Cihanbeyli Halk Eğitimde bunu başarmıştır." dedi.

Cihanbeyli Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Akkurt da diş protez elemanı sertifika programı ile ulusal ve uluslararası standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunulduğunu kaydetti.

Daha sonra kursiyerlere belgeleri verildi.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :