Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ve Müge Anlı'ya İçişleri Bakanı'ndan Tepki

Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ve Müge Anlı'ya İçişleri Bakanı'ndan Tepki

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, gündüz kuşağı programlarındaki etik dışı yayınlara sert tepki gösterdi.

Türk televizyonlarında gündüz kuşağı programları, Didem Arslan Yılmaz, Esra Erol ve Müge Anlı'nın sunumuyla adeta birer korku filmine dönüştü. Cinayet, vahşet ve skandalların gündeme getirildiği bu programlar, reyting rekorları kırarken aynı zamanda büyük tepki topluyor. Özellikle günlerce süren ve izleyicileri "artık yeter" dedirten yayınlar, toplumsal huzuru bozduğu gerekçesiyle eleştiriliyor.

İçişleri Bakanı'ndan Sert Eleştiri

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bu programlarla ilgili dikkat çeken bir açıklama yaptı. Bakan Yerlikaya, gündüz kuşağı programlarının mide bulandırıcı yayınlarına yönelik şu ifadeleri kullandı:

Hiç kusura bakmasınlar o yayınlardan hoşlanmıyorum. Bu yayınlarda etik değerlerden sapmalar var. Bazı şeylerin herkesin ortasında konuşmamızın ne anlamı var yani. Bunun basın-yayın özgürlüğüyle ne alakası var. Suçu aydınlatmak İçişleri Bakanlığı’nın işi. Adaletin tecelli etmesi Adalet Bakanlığı’nın işi. Bizim adımıza kararları mahkemelerimiz veriyor. TV’lerdeki o tür yayınları ben kabul etmiyorum, onlar değer sapması.

Televizyon Programlarına Yönelik Tepkiler Artıyor

Gündüz kuşağı programlarının içeriği, sadece İçişleri Bakanı değil, toplumun geniş kesimleri tarafından da eleştiriliyor. Vatandaşlar, bu tür programların toplum üzerinde olumsuz etkiler yarattığını ve etik dışı yayınların durdurulması gerektiğini belirtiyor. Bakan Yerlikaya'nın açıklamaları, gündüz kuşağı programlarına yönelik eleştirilerin ne kadar ciddi boyutlara ulaştığını gözler önüne seriyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.