Devlet Bahçeli: 24 saat doldu, Türkiye hazır olmalı

Devlet Bahçeli: 24 saat doldu, Türkiye hazır olmalı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazze'deki yaşananları insanlık suçu olarak nitelendirerek, Türkiye'nin barış ve çözüm için mücadeleye hazır olduğunu vurguladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Gazze'de yaşanan olayları insanlık suçu olarak tanımlayarak, Türkiye'nin bu konuda hazır ve kararlı olduğunu belirtti. Bahçeli, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, "24 saat dolmuştur. Türkiye Cumhuriyeti insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek, garantörlük mekanizmasını kurmak adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır. Bizde geri adım yoktur" dedi.

Cumhuriyet'in 100. Yılına Değerlendirme

Bahçeli, konuşmasında ayrıca Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yıl dönemine değinerek, "Cumhuriyet demek, cumhurun bizatihi kaderine ve geleceğine egemen vasfıyla sahip çıkması demektir. Aziz Atatürk'e göre, 'Cumhuriyet rejimi demek, demokrasi sistemi ile devlet şekli demektir.' Cumhuriyetin en müessir ve müyesser niteliği doğrudan doğruya millet egemenliğine dayanması, demokrasiyi sistem olarak benimsemesidir" ifadelerini kullandı.

"Cumhursuz Cumhuriyet Olmaz"

Bahçeli, Cumhuriyet'in önemine vurgu yaparak, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, istiklalimizin onurunu yedi düvelin alnına kanlarıyla kazıyan şehitlerimize, Milli Mücadele'nin tüm neferlerine, muhterem ecdadımıza Allah'tan rahmetler diliyorum. Huzurlu millet, güçlü devlet, onurlu gelecek mutlaka cumhurla gerçekleşecek, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayıp yaşatılacaktır. Cumhursuz cumhuriyet, Türk'süz millet, parçalı devlet düşleyenlerin, şehadet pınarından kana kana içmeye hazır bir şuur karşısında mahvı perişan olmaktan başka da şansları olmayacaktır" açıklamasında bulundu.

Gazze'deki Olayların İnsanlık Suçu Olduğunu Vurguladı

Bahçeli, Gazze'deki olayların insanlık suçu olduğunun altını çizerek, "Kadim devlet aklımız ve irademizle devrede olmazsak, siyasi ve diplomatik temaslarımızı askeri caydırıcılıkla desteklemezsek, günü geldiğinde Gazze'deki dramların bir benzerine, Allah muhafaza ama Anadolu'da da mahkum olmamız kaçınılmazdır. Bu düşüncemin muhatapları zeka özürlüsü iş birlikçiler değildir. Bu düşüncemin muhatapları iç ihanet ve işgal cephesinde birleşen ciğeri beş para etmez soysuzlar hiç değildir" şeklinde konuştu.

"Zulüm Karşısında Tarafsızlık Namussuzluktur"

Bahçeli, zulüm karşısında tarafsızlığın namussuzluk olduğunu belirterek şunları söyledi: "Biz çok şükür namussuz değiliz, tarafız, haklının, masumun, insan onurunun, tarih ve inanç bağlarımız olan kardeşlerimizin tarafıyız. 24 saat dolmuştur. Türkiye Cumhuriyeti insanlık nam ve hesabına, barış ve çözüm iklimini yeşertmek, garantörlük mekanizmasını kurmak adına her türlü müdahale ve mücadeleye hazır ve kararlı olmalıdır. Bizde geri adım yoktur. Birleşmiş Milletler etkisizdir. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Refah Sınır Kapısı'nda boy göstermekten başka bir şey yapamamıştır. İslam İşbirliği Teşkilatı’ndan umut yoktur. 'Gazze için Kahire Barış Zirvesi'nden bir sonuç çıkmamıştır. İslam ülkeleri atıl ve aciz şekilde Gazze’nin bombalanmasını izlemektedir. O halde Gazze’yi koruma ve kollama misyonu Türk milletinin üzerindedir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler