Detaylar duyuruldu! Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak

Detaylar duyuruldu! Diyanet İşleri Başkanlığı 5 bin personel alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı, Kur'an Kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağını duyurdu. Müracaatlar 6 Ekim-20 Ekim tarihlerinde, 'sinav.diyanet.gov.tr' internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB), Kur'an Kursu öğreticisi, imam hatip ve müezzin-kayyım olmak üzere toplam 5 bin sözleşmeli personel alınacağını internet sitesinden duyurdu.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinde yayımlanan ilana göre; kurumun taşra teşkilatında boş bulunan sözleşmeli pozisyonlara, 2018 yılı KPSS puan sırası esas alınarak 4-B sözleşmeli Kur'an kursu öğreticisi, imam-hatip ve müezzin-kayyım alınacak.

Bu kapsamda bin 400 Kur’an Kursu öğreticisi, 3 bin 500 imam hatip ve 100 müezzin kayyımın alınacağı açıklanırken, sözlü sınava her grup için belirlenen boş pozisyon sayısının 3 katı adayın çağrılacağı da belirtildi.

Kur'an Kursu öğreticilerinin bin 300’ü, imam hatiplerin ise bin 500’ü İlahiyat Fakültesi mezunları arasından seçilecek.

Diyanet İşleri Başkanlığı'nın alacağı 5 bin kişilik personelin müracaatları 6 Ekim-20 Ekim tarihleri arasında, başvuru şartlarını taşıyan adayların bizzat kendileri tarafından 'sinav.diyanet.gov.tr' internet adresi üzerinden gerçekleştirilecek.

Sözlü sınavlar illerdeki sınav merkezlerinde

Sözlü sınav ise, Ankara, Antalya, Bursa, Bolu, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Elazığ, İzmir, Kayseri, Konya, Kastamonu, Manisa, Tekirdağ, İstanbul (Avrupa), İstanbul (Anadolu), Trabzon, Samsun, Şanlıurfa, Rize ve Van illerindeki sınav merkezlerinde yapılacak. Sınav tarihi, başvuruların alınması ve sınav için gerekli hazırlıkların tamamlanmasından sonra Diyanet İşleri Başkanlığı'nın internet sitesinden ilan edilecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.