Daimler AG’de dizel manipülasyonu şüphesiyle arama

Daimler AG’de dizel manipülasyonu şüphesiyle arama

Daimler AG’den yapılan açıklamada, Stuttgart Savcılığının dizel araçlarda egzoz salınımı manipülasyonu şüphesiyle şirketin birçok ofisinde arama yaptığı ifade edildi

FRANKFURT (AA) - Stuttgart Savcılığının, Alman otomobil üreticisi Daimler AG’nin ofislerinde dizel araçlarla bağlantılı olarak dolandırıcılık ve yanıltıcı reklam şüphesiyle arama yaptığı bildirildi.

Daimler AG’den yapılan açıklamada, Stuttgart Savcılığının dizel araçlarda egzoz salınımı manipülasyonu şüphesiyle şirketin birçok ofisinde arama yaptığı ifade edildi.

Açıklamada farklı noktalardaki aramaların, şirketin dizel motorlu araçların satışı ile ilgili dolandırıcılık ve yanıltıcı reklamlardan şüphelenilmesi sonucu gerçekleştiği aktarıldı.

Şirketin, yetkililerle tamamen iş birliği içinde olduğu vurgulanan açıklamada, mevcut basın açıklaması dışında devam eden ön soruşturmalar hakkında daha fazla açıklama yapılamayacağı kaydedildi.

Öte yandan, Alman medyasında yer alan haberlerde aramalarda 23 savcı ve 230 polis memurunun görev aldığı belirtilirken, Daimler AG'deki soruşturmanın, yerli rakibi Volkswagen AG tarafından tetiklenen egzoz emisyonu manipülasyonuna ilişkin daha geniş kapsamlı soruşturmanın bir parçası olduğu değerlendirmesi yapıldı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler