Cumhurbaşkanlığı'ndan son dakika genelgesi! Kamuda esnek çalışma dönemi sona erdi

Cumhurbaşkanlığı'ndan son dakika genelgesi! Kamuda esnek çalışma dönemi sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı kararlarının ardından ilk genelge yayımlandı. Son dakika genelgesine göre kamuda esnek çalışma dönemi resmen sona erdi

Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı kararları sonrası kamudaki esnek çalışmanın sona ermesi ile ilgili genelge yayımlandı. Genelgeye göre; kamuda esnek çalışma dönemi resmen sona erdi.

BAŞKAN ERDOĞAN KABİNE TOPLANTISI KARARLARINI DUYURMUŞTU

Başkan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısı sonrası ulusa sesleniş konuşması gerçekleştirdi. Erdoğan, konuşmasında 'Yeni Kontrollü Normal' döneminin yol haritasını açıkladı.

Erdoğan'ın risk gruplarına göre açıkladığı normalleşme adımlarında kamuda çalışanlar ile ilgili bir detay da yer aldı.

Buna göre; kamuda esnek çalışma sona erdi. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanlığı Genelgesi de resmen yayınlandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay sosyal medya hesabından genelgeyi 'Kamuda esnek çalışma konusunda yayınlanan genelge' notuyla paylaştı.

İşte o genelge:

2 Mart 2021 tarihi itibarıyla, Covid-19 salgını ile mücadele amacıyla yürürlüğe konulan 26 Ağustos 2020 tarihli ve 31225 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlara esnek çalışma yöntemlerinin uygulanmasına ilişkin "Covid-19 Kapsamında Kamu Çalışanlarına Yönelik Tedbirler" konulu 2020/11 sayılı genelge yürürlükten kaldırılmış olup bu tarih itibariyle kamu ve kurum ve kuruluşları normal düzen mesai saatlerinde çalışmalarına başlayacaktır. Gerektiğinde illerde valilerce farklı mesai saatleri belirlenebilecektir.

Ancak çalıştırılma biçimlerine bakılmaksızın, kamu kurum ve kuruluşlarında (Sağlık Bakanlığı ve Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanlığı hariç) çalışan yönetici kadro ve pozisyonunda bulunanlar hariç 60 yaş ve üzerinde olanlar ile Sağlık Bakanlığı'nın belirlediği kronik hastalığı bulunanlar idari izinli sayılacaktır.

İdari izinli sayılanlar bu sürede görevlerini fiilen yerine getirmiş sayılacak bunların mali ve sosyal hak ve yardımları ile diğer özlük hakları saklı kalacaktır. Bu personel amirinin izni dışında görev mahallinden ayrılmayacak ve hizmetine ihtiyaç duyulanlar çağrıldıkları anda görevlilerine döneceklerdir.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca bu süreçte tüm personelin maske kullanması, çalışma mekanları, yemekhane, servisler ve sosyal alanlarda gerekli mesafenin ayarlanması bu mahaller ile kamuda kullanılan araçlarda dezenfekte işleminin yapılması hususunda gerekli tedbirler alınacaktır. Bilgilerini ve gereğini rica ederim

Resim

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum