Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sınır ötesi harekat mesajı! Sadece doğru zamanı bekliyoruz! Kandil'i başlarına geçireceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, son dakika önemli açıklamalarda bulundu. Sınır ötesi harekat mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Sınır ötesi harekatlarımız bitmedi, sadece doğru zamanı bekliyoruz. Kandil'i başlarına geçireceğiz" dedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TVNET ortak yayında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Konuşmasında terörle mücadeleye vurgu yaparak, sınır ötesi harekat mesajı veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kandil'i başlarına geçireceğiz. Sınır ötesi harekatlarımız bitmedi, sadece doğru zamanı bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

"HEPSİ KANDİL'E YIĞILDILAR! KANDİL'İ BAŞLARINA GEÇİRECEĞİZ"

"Milli güvenliğimizi tehdit eden terör örgütleriyle tarihimizin en önemli mücadelesini verdik" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi:

Terörle mücadele stratejimizde köklü bir değişime gittik. Öncelikle çözüm süreciyle bunun sonlandırılmasını sonuna kadar zorladık. Baktık ki bunlar uzattığımız eli ısırıyor. Bu sefer onların anlayacağı dilden konuştuk. Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te bunları yok ettik. Eğer bunları inlerinde vurmamış olsaydık, bugün söylüyor ya 'Bahar gelecek' ya baharı biz getirdik zaten. Nerede getirdik? İnlerine girerek o bölgelerde getirdik. Hepsi Kandil'e yığıldılar. Oradan sesleniyorlar fakat Kandil'i de bunların başına geçireceğiz o günler de yakın. Eğer Türkiye bir hukuk devletiyse bu hukuk devletinin içinde sen kalkıp da istediğin gibi atıp tutamazsın.

"KANDİL, PENSİLVANYA NE SÖYLÜYORSA BAY BAY KEMAL'DE AYNISINI SÖYLÜYOR"

Erzurum, Van bugün bunu söyledi. Kimden hangi desteği alırlarsa alsınlar artık ülkemize zarar veremeyecekler. Tabii biz bunları yaparken terörle, darbeyle bizi yıkamayacaklarını anlayan güçler taktik değiştirdi. Sınır ötesi harekatlarımız bitmiş değildir. Sadece doğru zamanı bekliyoruz. Orada umduğunu bulamayanlar bu sefer karşımıza masa çıkarttılar. Dikkat ederseniz Kandil, Pensilvanya ne söylüyorsa Bay Bay Kemal'de aynısını söylüyor. Neredeyse her gün kendilerine bu tabloyu sördük bugüne kadar 'PKK terör örgütüdür' sözünü ağızlarından duymadık. Bay Bay Kemal hadi çık söyle. Söyleyemiyor. Bir gün çıkıyor cezaevindeki teröristleri salacağım, ertesi gün yurt dışındakiler ülkeye dönecek diyor. Bir kez daha söylüyorum başaramayacaklar. Kimse boş hayallere kapılmasın ne Türk Milleti teröristlerin salınmasına izin verir ne de güvenlik güçlerimiz teröristlerin nefes almasına müsaade verir.

İMAMOĞLU'NUN MİTİNGİNDE ATILAN 'ÖCALAN' SLOGANLARI

Ekrem İmamoğlu'nun konuşması sırasında atılan 'Öcalan' sloganlarına da işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Tabii Allah kimseyi partisinin bayrağı ile terör örgütünün paçavralarını yan yana getirecek zillete düşürmesin. Tabi sadece bu da değil. O mitingde terörist başı Öcalan ve terör suçlusu Demirtaş lehine sloganlar atıldı. Hatta terör örgütü PKK'ya destek veren 'Dişe diş, kana kan' diye sloganlar yükseldi. Neresi burası? Neresi Van. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı burada konuşma yapıyor. Güya siyasi parti yöneticileri burada konuşma yapıyor. Nasıl olur da böyle bir sloganın atılmasına müsaade edilir. Elbette ki emniyet birimlerimiz gereğini yaptı, yapıyor. Peki bu görüntülere CHP'lilerden, Bay Bay Kemal'den cevap geldi mi hayır. CHP'ye gönül vermiş vatandaşlarımı da rahatsız eden bu görüntü, Kılıçdaroğlu ve avanesini ziyadesiyle mutlu etmişe benziyor. Öyle mutlu olmuşlar ki terör örgütünün paçavralarını sallayanlara terör örgütünün işaretiyle karşılık veriyorlar. Böylece kapalı kapılar ardında yaptıkları pazarlığa, anlaşmaya da sadık olduklarını da gösteriyorlar. Ama işte görüyorsunuz seçim günü yaklaştıkça bütün boyalar dökülüyor" dedi.

"KILIÇDAROĞLU DİYARBAKIR ANNELERİNE GİTSİN DE 'DEMİRTAŞ'I SERBEST BIRAKACAĞIM' DESİN"

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

Terör örgütüyle ortak olursan, pazarlık yaparsan emellerini de paylaşıyorsun demektir. Terör örgütü bunları adeta kendisine benzetti. Söyle bana arkadaşını söyleyeyim sana kim olduğunu. Bu kadar basit. Hepsi terör örgütünün jargonuyla şu anda konuşmaya başladılar. Öyle bir durum ortaya çıktı ki akıl alır gibi değil. Biri terör örgütünün işaretini yapıyor, bir diğeri kürsüden mermi saçıyor. Boş kovanları sallıyor. Neresi burası? Parlamento. Hangi terör örgütüne masada ne söz verdiklerini unuttukları için her şeyi birbirine karıştırıyorlar. Elleriyle kalp işareti mi yapacaklar, terör örgütünün işaretini mi yapacaklar bilemez duruma düştüler. Ülkemizin batısında ayrı, doğrusunda ayrı konuşuyorlar. Kılıçdaroğlu Diyarbakır Annelerine gitsin de 'Demirtaş'ı serbest bırakacağım' desin. Diyemez. Hamd olsun milletimiz her şeyin farkında ve sandıkta bunlara dersini vereceği günü bekliyor. Bundan da hiç şüphem yok.

"CHP GİBİ SOSYAL MEDYADA YALANLAR ÜRETEN BOT PARTİSİ DEĞİLİZ"

"Sandıkta yenildiklerini anlayınca sosyal medya manipülasyonlarına sarıldılar" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bu düzenbazlığı ortaya döktüğünüz için ben sizi tebrik ediyorum. Ne yapıyorlar? Yalan makinası gibi üretim yapıyorlar. Sahte isim ve fotoğraflarla sosyal medyada 40 milyon kişiye ulaşan bir şebeke kurmuşlar. Bu da yalan. Bir defa 40 milyona nasıl ulaşıyorsun? Anne kucağında olan bebeklerde bu 40 milyonun içinde demektir. Böyle saçmalık olur mu? Hesabın fotoğrafına bakıyorsunuz bir kadın görünüyor. Gerçekte hesabı kullanan kişi erkek çıkıyor. İşleri tamamen bu. Tam bir şebeke. Bu troll ordusu Bay Bay Kemal'e çalışıyor. Bayağı da para veriyorlar.

"ORMAN YANGINLARINDA, DEPREMLERDE VE DİĞER BAZI HASSAS DÖNEMLERDE DE HER TÜRLÜ FİTNEYİ FESADI ORTAYA KOYDULAR"

Orman yangınlarında, depremlerde ve diğer bazı hassas dönemlerde de bu hesaplar her türlü fitneyi fesadı ortaya koydular. Depremzede gibi davranıp binlerce paylaşım yaptılar. Bunlar aynı zamanda modern hırsız. Sosyal medya kullanıcılarının bundan haberi bile olmuyor. Şeytanın bile aklına gelmeyecek yöntemleri görüyorsunuz. Bunun adı sahtekarlık, hırsızlık değil mi? Bay Bay Kemal bırak bu işleri de mücadeleni delikanlı gibi ver. Bizim muhalefete bu aklı da dışarıdan veriyorlar. Tabii suç üstü yakalanınca benim çalışma arkadaşlarıma tehditler savuruyorlar. Halbuki hile, hurda, yalan, dezenformasyon, algı operasyonları sizde.

"KİŞİ KENDİNDEN BİLİR İŞİ DERLER"

Bunlar pasını etrafa bulaştırmaya çalışıyorlar. Baksanıza ellerine yüzlerine bulaştırdılar. Siyaseti kirlettikleri gibi sosyal medyayı da kirletiyorlar. Biz siyaseti sanal alem için yapmıyoruz. Biz siyaseti gönüllere girmek, insanımızın kalbinde mantığında yer almak için yapıyoruz. Sosyal medyada elbette biz de varız. Ama CHP gibi sosyal medyada yalanlar üreten Bot Partisi değiliz. Bu sene bir başka durum daha var. Avrupa geçen yıla göre şu anda çok farklı. Ciddi manada bir katılım söz konusu. Ben inanıyorum ki yurt dışındaki oy kullanımında Cumhur İttifakına verilecek destek bundan öncekilerle mukayese edilemeyecek kadar farklı olacak."

Baykar'a yönelik yürütülen karalama kampanyanlarına da değinen Erdoğan, "Atatürk Havalimanında İHA/SİHA, Akıncı ve şimdi zirve yapan KAAN. Onu da çıkardık. TUSAŞ'ın önemli adımı. Bunlar niye rahatsız oluyor? Mesele özgüven meselesidir. Bunların rahatsızlığı yapılan işlerden değil, ülkemize kazandırdığı özgüvenden dolayı. Türkiye'nin kendi iradesi ve gücüyle bu başarıları kazanıyor olmasıdır. Sadece araç değil. Bizim bütün mühimmatlarımız da yerli ve milli. Havelsan, Aselsan, Roketsan... Bunlar ciddi manada üretim yapıyor. Şimdi çıkmış masadakilerden bir tanesi 'Ben bunlara destek verdim' diyor. Sen ne yaptın ya? Çık açıkla. Senin ne yaptığını bu millet çok iyi bilir. Hele hele ben çok daha iyi bilirim. Çünkü senin dün söylediğini bugün inkar ettiğini hepimiz iyi biliyoruz. Savunma sanayiimizde attığımız adımları da terörle mücadelemizde görüyoruz. Sen Gabar'da, Cudi'de, Tendürek'te inlerine gireceksin. Bunlar sana hay hay derler mi? Bay Bay Kemal 'S400'leri depoya kaldıracağım' diyor. Sen nesin?" ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler