Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerdeki oy kaybını neye bağladı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçimlerdeki oy kaybını neye bağladı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kaybettiklerimizin de sorumlusu biziz. Bu kayıpların sebebi rakibimizin mahareti değil, bizim beceriksizliğimizdir. Önümüzde 2023 yılına kadar istediğimiz kadar çalışabileceğimiz bir süre var. Bu süreyi iyi değerlendirmeliyiz" dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kaybettiklerimizin de sorumlusu biziz. Bu kayıpların sebebi rakibimizin mahareti değil, bizim beceriksizliğimizdir" dedi. AK Parti, son yapılan yerel seçimlerde 3 büyükşehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir'i ana muhalefet partisine kaptırdı.

Türkiye genelinde kazanan olsa da bu 3 şehri kaybetmek parti içinde büyük üzüntüye neden oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilk kez AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda öz eleştiri yaptı.

"BİZİM BECERİKSİZLİĞİMİZ VE HATALARIMIZDIR"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "AK Parti'nin önünü kimse kapatamaz. Kaybettiklerimizin de sorumlusu biziz... Bu kayıpların sebebi rakibimizin mahareti değil, bizim beceriksizliğimiz ve hatalarımızdır.

Önümüzde 2023 yılına kadar istediğimiz kadar çalışabileceğimiz bir süre var. Bu süreyi iyi değerlendirmeliyiz. En azılı muhaliflerimiz bile dile getirmeseler de AK Parti'nin başarısını takdir ediyor." dedi.

"TERÖR ÖRGÜTÜNE BÜYÜK DARBE VURDUK"

Erdoğan'ın konuşmasının diğer satır başları şöyle:

"Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada kayıp olarak görülen 2020'yi inşallah bir kez daha herkesi şaşırtan bir büyüme oranıyla kapatacağız. Haziran ile ilgili ilk veriler ümit verici.

Temmuzla birlikte çok daha büyük bir sıçrama içine gireceğimizden şüphe duymuyoruz.

Bölücü terör örgütüne tarihinin en büyük darbelerini vurduk.

Şehitlerimizin kanını yerde bırakmadık. Irak sınırında üs olarak kullanılan bölgeleri teröristlerden bir bir arındırdık. Kafalarını eziyoruz.

Benzer bir mücadeleyi, Doğu Akdeniz ve Libya'da da veriyoruz. Lafa geldiğinde demokrasiyi, insan haklarını, hukuku kimselere bırakmayan devlet yöneticilerinin darbeye destek vermelerini hayretle izliyoruz.

"MAZLUMLAR İÇİN TÜRKİYE ADALET DEMEKTİR"

Doğru olanları yapmaya kararlılıkla devam edeceğiz. Parti politikalarını oluştururken görüşlerimizi serbestçe yaptık. Aldığımız her kararda 83 milyon vatandaşımızın sorumluluğunu üzerimizde hissediyoruz.

Mağdur ve mazlumlar için Türkiye adalet, umudun adı demektir. Halkın ve Hakk'ın rızasını gözetmeyen hiçbir husus siyasetimiz içerinde yer alamaz.

İL VE İLÇE KONGRELERİ

Ağustos ayının sonu itibarıyla kongrelerimize devam edeceğiz. Ekim ayı sonunda ilçe kongrelerimizi tamamlayıp, 4 ayda da il kongrelerine geçeceğiz. Bugün dünyanın gıpta ile baktığı bir ülke haline gelmişsek burada herkesin emeği vardır.

Görev alan da görevi bırakan da partinin ayrılmaz parçasıdır. Yolunu şaşıranlar kinine esir düşenler dışında AK Parti ailesinden tek bir ferdin bile eksilmesine gönlümüz rıza göstermez.

Hedefimiz her sene 1 milyon yeni üye yapmaktır. Gençlik kollarımızdan hassas bir çalışma bekliyorum. " dedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.