'Cumaya gidilmesin' fetvası bile verdiler!

'Cumaya gidilmesin' fetvası bile verdiler!

İki gündür sosyal medya gündeminde yer alan ‘#CumaNamazıİptalEdilsin’ tagı sağduyu sahibi insanların tepkisine neden olurken, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’ın bugün Cuma namazında okuyacağı hutbe "Tedbir müminden takdir Allah'tandır" başlığını taşıyor.

İki gündür sosyal medya gündeminde yer alan ‘#CumaNamazıİptalEdilsin’ tagı sağduyu sahibi insanların tepkisine neden oldu. Türkiye’de; yapılan her şeye muhalefet etme alışkanlığındaki ‘din düşmanı’ kitle tarafından açılan cuma namazına gidilmemesi yönündeki hashtagi binlerce korona virüsü tanısı konan İtalya’da ise pazar günü kilise ayinine gidilmemesi konusunda tek bir twetin dahi atılmaması düşünüldüğünde yapılanların maksadı anlaşılmaktadır.

Cuma namazına gitmeyenler tarafından oluşturulan bu tezvirat o boyutlara varmıştır ki Diyanet İşleri Başkanı ve Diyanet İşleri Başkanlığının twitter adresleri tarafından twit atılmış gibi montaj yapılarak, cumaya gidilmemesi hususunda fetva verilmiş gibi hava estirilmektedir.

"Tedbir müminden takdir Allah'tandır"

Diyanet, “Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş Ahmet Hamdi Akseki Camii’nde Cuma Namazı kıldıracak ve ‘’Tedbir Mümin’den Takdir Allah’tandır’’ başlıklı hutbe irad edecektir” açıklamasını yaptı.

Hazırlıklar yapıldı

Türkiye genelindeki 90 bin cami diyanet ve yerel yönetimlerin ortak çalışmasıyla dezenfekte edilerek Cuma namazına hazır hale getirildi.  

01.jpg

02.jpg

Kaynak:Memleket

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.