CHP'li Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri

CHP'li Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözleri

TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Şentop:- "CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın ifadeleri FETÖ'nün tetikçilerinin kullandığı ifadelerdir"- "Bizim istifa eden belediye başkanları ile ilgili gizli kapaklı çekineceğimiz bir süreç yok. Doğru olduğunu dü

TEKİRDAĞ (AA) - TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı ve AK Parti İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözlerine ilişkin, "CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın ifadeleri FETÖ'nün tetikçilerinin kullandığı ifadelerdir" dedi.

Şentop, AA muhabirine yaptığı açıklamada,Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat'ın belediye çalışmaları ile ilgili yerel basında bile haber olmadığını söyledi.

"Siyasi görüşleriyle haber olmamış bir kişi Cumhurbaşkanına hakaret ile Türkiye'nin gündemine oturmaya çalıştı." diyen Şentop, "Terbiyesizliktir bu. Bunun suç olduğunu kendisi de biliyor. Konuşmasında ifade ediyor zaten 'bedelini ödemeye hazırım' gibi ifadelerle." değerlendirmesinde bulundu.

Tekirdağ'ın ve Süleymanpaşa'nın Türkiye'nin gündeminde bu şekilde yer almasından üzüntü duyduklarını ifade eden Şentop, "Tekirdağ'da farklı görüşten farklı siyasetçiler var. Ama siyasi tartışmalar hep belli nezaket kuralları içerisinde yürütülmüştür." diye konuştu.

Şentop, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın da Tekirdağ'a gelerek aynı ifadeleri kullanmasını manidar bulduğunun altını çizerek, şunları söyledi:

"CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın ifadeleri FETÖ'nün tetikçilerinin kullandığı ifadelerdir. O hakaret ifadeleri 17-25'ten sonra FETÖ'nün tetikçilerinin kullandığı ifadeler. En başta FETÖ'nün tetikçiliği yapan Fuat Avni diye bir twitter adresi vardı, o adreste Cumhurbaşkanımıza hakaret maksadıyla kullanılan ifadelerdi bunlar. Yani şüphesiz siyasi eleştiri yapabilirsiniz ama Cumhurbaşkanına hakaret hiçbir siyasetçiye fayda sağlamaz. Tezcan milletvekilliği dokunulmazlığının arkasına sığınarak bunları söylemiş olabilir. Bununla ilgili yargı süreci Ankara'da başlatıldı. Tekirdağ'daki belediyelerin yapmış olduğu yanlışlıklarla ilgili bir soruşturma, idari işlem veya yargısal süreçler başlayabilirdi. Bunların örtülmesi için belediye başkanı böyle bir konuda gündeme gelmeye çalıştı. Onların üstünü örtmek için böyle bir konuşma yaptığını düşünüyoruz."

AK Parti'de istifa eden belediye başkanları konusuna da değinen Şentop, şunları söyledi:

"Bizim istifa eden belediye başkanları ile ilgili gizli kapaklı çekineceğimiz bir süreç yok. Doğru olduğunu düşündüğümüz için bu süreci başlattık. Bunun arkasındayız, bunu izah da edebiliriz. Burada bir problem görmüyoruz. Bunu örtmek için Tekirdağ'ın Süleymanpaşa ilçesinin belediye başkanı üzerinden algı oluşturmamıza gerek yok. Buna ihtiyacımız yok. Esas oradaki belediyelerin başka sebeplerle geçireceği soruşturmaları örtmek için böyle bir hamle yapılmaya çalışıldığını söylemek daha doğru olur."
AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :