CHP, STK’ları ziyaret etti

CHP, STK’ları ziyaret etti

CHP Konya il başkanlığı tarafından düzenlenen ve milletvekillerinin de katıldığı Konya Sivil toplum kuruluşları(STK) ziyaretinde, Konya’nın ekonomik, sosyal ve üretim sorunları ve bu sorunların çözüm hakkında bilgi alındı

.

CHP’nin STK ziyaretlerine; CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş, İl yönetim kurulu üyeleri,  Konya Milletvekili Abdüllatif Şener, Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu, Kırklareli Milletvekili Türabi Kayan, Giresun Milletvekili Necati Tığlı ve Antalya Milletvekili Aydın Özer katıldı.  Konya Barosu Başkanı Av. Mustafa Aladağ, Ticaret Odası Başkanı Selçuk Öztürk, Sanayi Odası Başkanı Memiş Kütükcü, Ticaret Borsası Başkanı Hüseyin Çevik, Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdil Erdal, KONESOB Başkanı Muharrem Karabacak ve birlik başkanları, Kırmızı Et Üreticileri Birliği Başkanı Nazif Karabulut, Jeoloji Mühendisleri Odası Başkanı Fettullah Arık, , Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Süleyman Soylu, Meram Ziraat Odası Başkanı Murat Yağız, Selçuklu Ziraat Odası Başkanı Küçükharmancı, Karatay Ziraat Odası Başkanı Rıfat Kavuneker, Gıda Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Hulusi Ada ve Disk Konya İl Temsilcisi Mustafa Tamer’i ziyaret ederek, Konya’nın ekonomik, üretim ve sosyal sorunları bilgi aldılar.  

CHP TÜRK EKONOMİSİNİN SORUNLARINI YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Ziyaretler hakkında değerlendirmede bulunan CHP Konya İl Başkanı Barış Bektaş CHP’nin Türk ekonomisinin genel gidişatını yakından takip ettiğinin üzerinde durarak, “CHP olarak Türk ekonomisinin genel gidişatı ve sorunlarını yakından ilgilenmekteyiz. Konya STK yöneticileri ve temsilcilerini ziyaretlerimizi de bu çerçevede gerçekleştirdik. Çok verimli geçen görüşmelerimizdeki aldığımız bilgileri ve sorunları bir rapor haline getirip, genel merkezimize ileteceğiz. Partimiz her zaman sanayicimizin, üreticimizin yanında olmuş, sorunlarını yakından takip etmiştir. Sorunlarının çözümü noktasında da elinden geleni yapmaktadır. Bizleri kabul edip, sorunları hakkında bilgi veren şehrimizdeki STK yöneticilerine ve temsilcilerine de teşekkür ediyoruz” dedi. 

ÜLKEMİZDE İŞLER İYİ GİDERSE BİZLERDE MUTLU OLURUZ

CHP Konya Milletvekili Abdüllatif Şener ülkemizde işler iyi giderse bundan bizde mutlu oluruz diyerek, “Konya tarımın merkezi olup, bir sanayi kentidir. Ziyaretlerimizde şehrin STK yöneticileri ve temsilcileriyle bir araya geldik. Sorunları ve çözüm noktasında bilgiler aldık. Bu bilgileri bir rapor haline getirip, genel merkezimize sunacağız. Türk ekonomisinin ve üreticilerimizin sorunlarının çözümü noktasında parti olarak elimizden gelen katıyı sunmaya devam edeceğiz. Ülkemizde ve şehrimiz Konya’da işler iyi giderse bizlerde mutlu oluruz. Konya’da sanayicinin, üreticinin, çiftçinin, esnaf ve sanatkârların sorunları var. Özellikle sanayicinin, çiftçinin üretimdeki ağır yükler hafifletilmelidir. Konya’nın tarımsal sulama sorunu çözüme kavuşturulmalıdır. İktidar sorunları çözmek yerine, anlık kararlar alarak geçiştirmektedir. Ekonomik kriz derinleşerek sürecektir. Önümüzdeki yılda iyi görünmüyor. Piyasadaki sıkışıklık devam edecek gibi görünüyor. Enflasyon düşük gösteriliyor. Çalışanlara az ücret vermek için düşük gösteriliyor. Mecliste Türkiye bütçesi görüşmeleri başlayacaktır. Son 15 yılın en çok açık verdiği bir bütçedir. Borçlanma 104 milyardır. Yıllara göre çok yüksektir. Yüzde 50 açık var. Bedelli askerlik ve imar barışı yeterli olmadı. Son 15 yılın en yüksek bütçe açığı var. Bu konuda verilen önergelere de hükümet tarafından karşı bir duruş vardır. Türkiye’nin bir rahatlamaya ihtiyacı vardır. Artan sorunlar karşısında gündem değiştirilmesi yerine kalıcı, çözüm odaklı politikalar geliştirilerek, sorunlar çözülmelidir” diye konuştu.

chp,-stk’lari-ziyaret-etti-(1).jpg

chp,-stk’lari-ziyaret-etti-(5).jpg

chp,-stk’lari-ziyaret-etti-(6).jpg

chp,-stk’lari-ziyaret-etti-(7).jpg

 

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.