CHP sallanıyor: Kemal Kılıçdaroğlu Fetullah Gülen'le görüştü mü?

CHP sallanıyor: Kemal Kılıçdaroğlu Fetullah Gülen'le görüştü mü?

Kemal Kılıçdaroğlu'nun 17/25 Aralık operasyonları sürecinde Fethullah Gülen ile görüşmek için adım attığı ortaya çıktı.

Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinin dinlendiği iddialarının sorulması üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bomba bir iddia ortaya atarak "Türkiye Cumhuriyeti Devleti kendisini dinleseydi, Pensilvanya ile konuştuğunu kaydederdi" dedi. Kılıçdaroğlu'nun Pensilvanya ile diş muayenehanesinde konuşup 15 Temmuz'da şifre olarak kullanılan 'Yurtta Barış Dünyada Barış' sözlerinin de geçtiğini söyledi.

BİRİNCİ İDDİA: GÜLEN İLE GÖRÜŞTÜ

Yeni Şafak gazetesinin haberine göre 3 ayrı iddiaya ulaşıldı. Birinci iddiya göre CHP lideri Kılıçdaroğlu 17/25 Aralık kumpası sonrası hasta olduğu iddia edilen FETÖ elebaşı Gülen’e geçmiş olsun dileklerini iletmek istedi. FETÖ ile irtibatı olan danışmanları aracılığıyla Pensilvanya ile bağlantı kurdu. Pensilvanya’da telefona bakan örgüt üyesi, Gülen’in müsait olmadığını, konuşamayacağını, kendini iyi hissetmesi halinde arayacaklarını belirtti. Görüşmeden bir süre sonra Kılıçdaroğlu daha önce randevu aldığı diş hekimine gitti. Muayenehanedeyken bir telefon geldi. Telefonun diğer ucundaki kişi, Gülen’in görüşmek istediğini aktardı. Ardından görüşme başladı. Kılıçdaroğlu, Gülen’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

İKİNCİ İDDİA: MUSTAFA YEŞİL İLE GÖRÜŞTÜ

İkinci iddia, Kemal Kılıçdaroğlu’nun FETÖ elebaşıyla görüşmek istediği, ancak görüşemediği yönünde. Yine iddiaya göre 17/25 Aralık kumpasından yaklaşık 2 ay önce Kılıçdaroğlu, CHP Genel Merkezi’nden, FETÖ’nün önemli isimlerinden Mustafa Yeşil’in verdiği numaradan Pensilvanya’yı aradı. Fakat “ilaç aldığı için konuşacak durumda olmadığı” söylendi. Bu durum üzerine Kılıçdaroğlu, Mustafa Yeşil’le konuşup “geçmiş olsun” dileklerini sundu.

ÜÇÜNCÜ İDDİA: KLİNİKTE BULUŞTULAR

Son iddiaya göre de Kılıçdaroğlu, Hüseyin Mercan ve Mustafa Yeşil ile bir klinikte buluştu. Diş kliniğindeki buluşma yine Ekim 2013 yılında. Mustafa Yeşil, görüşmede o dönem kapatılması görüşülen dershaneler konusunu gündeme getirip hükümeti şikayet etti. Kılıçdaroğlu ise ziyarette hasta olduğu iddia edilen Fetullah Güleniçin “geçmiş olsun” dileklerini ileterek “sizinle bir sorunumuz yok” mesajı verdi.

Görüşmede sözde dış politika ele alınarak “Yurtta sulh cihanda sulh” vurgusu yapıldı. Aynı vurgu ne tesadüf ki; 15 Temmuz darbe girişiminde de gündeme geldi. Bu iddiaların hangisi doğrudur bilinmezken; kaynaklar Kılıçdaroğlu’nun Gülen’e “geçmiş olsun” dileğinde bulunduğu ortak noktasında buluşuyor. Şimdi gözler CHP Genel Merkezi’ne çevrildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.