'Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu' Karapınarlı öğrencilerle buluştu

'Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu' Karapınarlı öğrencilerle buluştu

Konya'nın Karapınar ilçesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Medeniyet Okulu projesi çerçevesinde hazırlanan "Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu" öğrencilerle buluştu.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Medeniyet Okulu projesi kapsamında Konya İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak olarak 31 ilçe tüm 4. ve 5. sınıflarda yapılan "Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu" Karapınar ilçesinde öğrencilerle buluştu.

Deprem konusundaki tiyatro oyunu Karapınar ilçesindeki okullarda öğrenciler tarafından dikkatlice takip edildi. Tiyatro oyununun sergilendi okullardan biriside Karapınar Özel Eğitim Uygulama okulu oldu. Daha sonra ise Karapınar'daki diğer okullarda aynı oyun sergilendi. Burada Memocan rolü ile Yusufhan Batı Profesör rolü ile Kemal Yapıcı öğrencilere depremde yapılması gerekenler ve alınacak tedbirler konusunda öğrencilere mizahi şekilde anlattı.

Konya Büyükşehir Belediyesi Medeniyet Okulu Projesi kapsamında 31 ilçedeki öğrencilere yönelik gerçekleştirilen "Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu" çocuklara çeşitli konularda farkındalık kazandırıyor. Her yıl farklı konularda mobil ekiplerle öğrencileri bilgilendiren Konya Büyükşehir Belediyesi Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu, bu yıl "Deprem" konusunda öğrencilerle buluşarak deprem bilincini anlatacağı kaydedildi.

'Çat Kapı Sınıf Tiyatrosu' Karapınarlı öğrencilerle buluştu

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.