Canlı hayvan sevkiyatı sürüyor

Canlı hayvan sevkiyatı sürüyor

KONYA (AA) - Karapınar Ticaret Borsası Canlı Hayvan Alım Satım Merkezi'nde Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.Karapınar Ticaret Borsası...

KONYA (AA) - Karapınar Ticaret Borsası Canlı Hayvan Alım Satım Merkezi'nde Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluk yaşanıyor.

Karapınar Ticaret Borsası Başkanı Ahmet Ulusoy, Türkiye'nin her yerine Küçükbaş hayvan sevkiyatının yapıldığını söyledi.

Ulusoy, şunları kaydetti:

"Türkiye’de örnek bir tesis olan bu merkezde araçlar dezenfekte edilerek alana girebiliyor. Hayvanlar yapılan 5 rampa ile araçlardan indirilip bindirilerek hassas kafes kantarlarda tartılıyor. Rampalar sayesinde hayvanların yaralanmamaları veya başka kazaya meydan vermemeleri açısından önem taşıyor. Yıl boyunca açık olan bu merkezde 250 bin baş hayvan sevkıyatı yapılırken Kurban Bayramı dolayısı ile 30 bin sevkıyatın yapılması bekleniyor.
Hayvanların bu merkezde gerektiği takdirde konaklaması da sağlanıyor. Karapınar’dan Türkiye’nin her bölgesine canlı hayvan sevkıyatları güvenli ve sağlıklı şekilde veterinerler gözetiminde yapılıyor."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı