CANLI: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız

CANLI: Cumhurbaşkanı Erdoğan: 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız

Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız" dedi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde Ankara Valiliği Eğitim Tesisleri Toplu Açılış Töreni'nde konuşuyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bugün tek bir açılış töreniyle 326 eğitim öğretim tesisini Ankaralı kardeşlerimizin hizmetine sunuyoruz. Hizmete aldığımız 7 bin 541 yeni derslikle, Ankara'daki toplam derslik sayımızı 49 bin 700'e ulaştırmış bulunuyoruz" dedi.

ÖĞRETMEN ATAMASI MÜJDESİ

Eğitime yapılan yatırımları anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Önümüzdeki aylarda 20 bin öğretmenimizin daha atamasını yapacağız" dedi.

Erdoğan, "Türkiye son 28 yılda eğitim öğretim altyapısını en hızlı değiştiren geliştiren ülkeler arasında. Daha önce gıptayla baktığımız ülkeler bizi örnek alıyor. 20 yıl öncesinin Türkiye'si nasıl bundan farklıysa bundan 20 yıl sonrası da farklı olacak. Nereden geldiğimizi bilmek bize sunulan nimetlerin farkınd aolmak için önemlidir. Geçmişi bilerek ama geçmişe takılıp kalmamak geleceğe ulaşmak için önemli..."

Erdoğan, "Zamanında teknolojiye iletişim alt yapısına yatırım yapan ülkeler salgın sürecini çok daha kolay atlatıyor. Salgının sona ereceği beklentisi yüksek inşallah öyle de olur. Ama rehavete kapılmamalıyız. Dünyada aşılamayı en başarılı şelikde yürüten ülke Türkiye'dir. Süreci kararlı ve ciddi bir şekilde sürdürüyoruz. Gevşeme ve rehavet yok. Türkiye larak sağlık ve eğitime yaptığımız yatırımların meyvelerini bu süreçte toplama imkanı bulduk.. Bu dönemde Eğitim Bilişim Ağı (EBA) ile eğitim sürecini başarıyla yürütüyoruz. Uzaktan eğitime başladığımız 23 Mart 2020'den bugüne kadar 180 milyona yakın canlı ders yapılmıştır" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kovid-19 salgınıyla eğitim öğretimde dijitalleşme hiç olmadığı kadar öne çıktı. Bir tarafta kaybederken öbür tarafta dijitalleşmeyle çok farklı bir mesafe aldık" dedi.

"657 bini salgın döneminde olmak üzere bugüne kadar toplam 2 milyon tablet bilgisayarı öğrencilerimize ulaştırdık" diyen Erdoğan yüz yüze eğitimin önemine değinerek, "1 Mart'tan itibaren ilk okullarda yüz yüze eğitime geçiyoruz. Vaka sayılarındaki düşüşle orantılı şekilde önümüzdeki dönemde yeni adımlar atmaya devam edeceğiz. İnşallah en kısa zamanda öğretmen ve öğrencilerimizi buluşturmak için gayret sarf edeceğiz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kovid-19 aşısı yeni takviyeler yine alıyoruz çünkü herhangi bir rehavet çökerse Allah göstermesin altından kalkamaz, bedelini ödeyemeyiz." dedi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler