Buz tutan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda günbatımı

Buz tutan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nda günbatımı

KONYA (AA) - Ağır kış şartları nedeniyle kıyıları tamamen buzla kaplanan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nın günün batış anındaki grup vaktinde yansıttığı...

KONYA (AA) - Ağır kış şartları nedeniyle kıyıları tamamen buzla kaplanan Beyşehir Gölü Milli Parkı'nın günün batış anındaki grup vaktinde yansıttığı görüntüler görenleri büyülüyor.

Türkiye'nin sınırları itibariyle en büyük 2'inci milli parkı olan Beyşehir Gölü Milli Parkı, her mevsim faklı bir güzellik sergiliyor. Kış mevsiminde de büründüğü beyaz örtüyle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çeken Beyşehir Gölü Milli Parkı, kıyılarının buz tutmasının ardından bambaşka bir görüntüye kavuştu.

Balıkçıların bugünlerde av faaliyetlerine, gezinti yatlarının ise kış mevsiminin başlangıcıyla birlikte turlarına ara verdiği göl kıyıları, grup vaktinde seyrine doyum olmayan manzaralar ortaya koyuyor.

Donan göl kıyılarında sahilde buzlar arasında mahsur kalan tekneler ve ahşap köprüsü üzerinden yaya olarak ulaşılabilen sevgililerin uğrak mekanı Aşk Adası ise günbatımında ilgi çekiyor. Mini ada, günün her saatinde, özellikle grup vakti ziyaretçileriyle dikkat çekiyor.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler