Büyükşen çifti cinayetinde cezalar onandı

Büyükşen çifti cinayetinde cezalar onandı

Konya'da, 5 yıl önce gerçekleşen Necla (54) ve Metin (55) Büyükşen çiftinin öldürülmesi davasında, azmettirici ve fail oldukları iddia edilen Esra Taş ve Abdullah Başdemir'e verilen müebbet hapis cezası, Bölge Adliye Mahkemesi tarafından onandı.

Metin ve Necla Büyükşen çiftinin Karatay ilçesindeki evine yapılan saldırı sonucunda yaşanan cinayet, Konya Bölge Adliye Mahkemesi 1. Ceza Dairesi tarafından sonuçlandı. Mahkeme, Esra Taş, Abdullah Başdemir ve Ertuğrul Çelik'in, cinayeti planlamak ve gerçekleştirmekle suçlu bulunmalarının ardından, 2'şer kez müebbet hapis cezasını onayladı.

Sevgilisinin ailesinin ölmesini istedi

Metin Büyükşen ve eşi Necla Büyükşen'in öldürülmesine ilişkin dosyada yer alan bilgilere göre, Esra Taş'ın eski sevgilisi Hüseyin Kalınkayış'tan ayrılmasının ardından, Kalınkayış'ın anne ve babasını sorumlu tutarak onların ölmesini istediği ve bu isteği Abdullah Başdemir'e ilettiği belirtildi. Mahkeme kararında, Abdullah Başdemir'in uzun yıllardır tanıdığı Ertuğrul Çelik'i, Hüseyin'in annesi ve babasını öldürmesi için azmettirdiği ifade edildi.

Büyükşenler yanlış adres kurbanı oldu

Ertuğrul Çelik'in, planı gerçekleştirmek amacıyla Karatay ilçesinin İsmil Mahallesinde ikamet eden Kalınkayış ailesi yerine yanlışlıkla Büyükşenlerin evine gittiği ve Metin ile Necla Büyükşen'i öldürdüğü, ayrıca çiftin kızları Fatma Büşra Büyükşen'i de yaraladığı belirtildi. Mahkeme kararında, çiftin kızının Ertuğrul Çelik'i kesin olarak teşhis ettiği ve iftira için bir neden olmadığı vurgulandı.

Cinayeti müjdeledi

Esra Taş'ın, Abdullah Başdemir'e suikast düzenlemesi için Zekeriya Okşen'den Hüseyin'in babasının evinin adresini öğrendiği ve planı gerçekleştirdikten sonra Abdullah Başdemir'e müjde verdiği ifade edildi. Mahkeme, bu deliller ışığında Esra Taş ve Abdullah Başdemir'in müebbet hapis cezasını onaylarken, Zekeriya Okşen'in beraat kararını doğruladı.

Metin ve Necla Büyükşen cinayeti davasının sonucunda verilen karar, yerel mahkeme tarafından verilen cezaların onaylanmasıyla birlikte kesinleşmiş oldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler