Büyükşehir’den ilçelere halı sahalar

Büyükşehir’den ilçelere halı sahalar

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Taşkent, Hadim ve Yunak'taki halı sahaların yapımının devam ettiği bildirildi.Konya Büyükşehir...

KONYA (AA) - Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Taşkent, Hadim ve Yunak'taki halı sahaların yapımının devam ettiği bildirildi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, bugüne kadar ana cadde düzenlemesi, altyapı hizmetleri, park gibi yatırımların yanında ilçelerdeki gençlere yönelik hizmetleri de artırarak sürdürdüklerini dile getirdi.

İlçe merkezleri ve mahallelerde yaptıkları yatırım programlarında gençlerin taleplerini dinlediğini ve bunlar arasında halı saha isteği olduğunu hatırlatan Başkan Akyürek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Tarihini bilmeyen geleceğine sahip çıkamaz düsturuyla bugüne kadar gençlerimize 'Medeniyet Okulu' kapsamında değerler eğitimine yönelik programlar, KOMEK ve Genç KOMEK'lerde çeşitli kurslar verdik. Bu çalışmalarda sportif faaliyetler de yer aldı. Ancak gençlerimizin mahallelerinde spor yapabilmeleri için onların bu isteklerini hayata geçiriyoruz. Gençlerimizin hem beden, hem de zihin sağlıklarına destek olmak ve onları spora yöneltmek için Taşkent, Hadim ve Yunak’tan başlayarak ilçelere halı saha yapmaya başladık. Taşkent ve Hadim'de tamamlan, Yunak'ta ise kısa bir süre içinde hizmete girecek halı sahalarımız gençlerimize ve ilçe halkına hayırlı olsun."

Taşkent'e 3, Hadim'e 2 adet halı saha yapılırken Yunak'taki halı sahanın ise tamamlanmak üzere olduğu ifade edildi. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı tarafından yaptırılan üstleri kapalı, ışıklandırmalı 6 adet halı saha ile giyinme odalarının toplam maliyetinin 2 milyon 173 bin 560 lira olduğu belirtildi.

Büyükşehir’den ilçelere halı sahalar

AA

Kaynak:Haber Kaynağı