Büyükerşen'den milli yüzücü Sümeyye'ye ödül

Büyükerşen'den milli yüzücü Sümeyye'ye ödül

- Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Büyükerşen, Avrupa Gençlik Oyunları'nda iki madalya kazanan bedensel engelli Sümeyye Boyacı'yı altınla ödüllendirdi


ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, İtalya'da 9-15 Ekim'de gerçekleştirilen Avrupa Gençlik Oyunları'nda gümüş ve bronz madalya kazanan 14 yaşındaki milli yüzücü Sümeyye Boyacı'yı Cumhuriyet altını ile ödüllendirdi.

Büyükşehir belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükerşen, Avrupa Gençlik Oyunları'nda gümüş ve bronz madalya ile Türkiye'ye gurur yaşatan Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü yüzücüsü Sümeyye Boyacı'yı makamında kabul etti.

Sümeyye'yi alnından öperek kutlayan Büyükerşen, "Cumhuriyet kızına Cumhuriyet altını yakışır." diyerek ödül verdi.

"Güzel kızımızla gurur duyuyoruz. Sümeyye'nin Büyükşehir Belediyemiz Spor Kulübünün sporcusu olması gururumuzu ikiye katladı." ifadelerini kullanan Büyükerşen, başarısında payı olan ailesi ve antrenörüne teşekkür etti.

Yılmaz Büyükerşen, Sümeyye Boyacı'nın başarısının süreceğine inancının tam olduğunu aktararak, imkanlar ölçüsünde başarılı sporcuları desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

Sümeyye Boyacı da başkan Büyükerşen'e desteklerinden dolayı teşekkür ederek, "Hedefim Paralimpik Olimpiyatları'nda altın madalya almak, bunun için tüm gücümle çalışacağım." ifadesini kullandı.

Bedensel engelli milli sporcular, Avrupa Gençlik Oyunları'nda 2'si altın 7 madalya kazanmıştı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler