Brent petrol 52 dolardan işlem görüyor

Brent petrol 52 dolardan işlem görüyor

ANKARA (AA) - Brent petrolün varil fiyatı ABD petrol stok verisi öncesi 52 doların üzerinde işlem görüyor.Brent petrolün varil fiyatı dün 52,59 dolardan...

ANKARA (AA) - Brent petrolün varil fiyatı ABD petrol stok verisi öncesi 52 doların üzerinde işlem görüyor.

Brent petrolün varil fiyatı dün 52,59 dolardan güne başlamış ve gün içinde en yüksek 52,73 doları görmüştü. Bu sabah 52,02 dolardan güne başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 10.13 itibarıyla değişim göstermedi. Aynı dakikalarda Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün varili ise 46,83 dolardan alıcı buldu.

Petrol piyasasında bugün Amerikan Petrol Enstitüsünün açıklayacağı petrol stok verisi izlenecek.

Rusya ve Suudi Arabistan'ın petrol üretimini kısma anlaşmasını 2018 yılının haziran ayına kadar uzatmak için diğer ülkeleri ikna etmeye çalıştığı yönündeki iddialar, petrol fiyatlarının yukarı yönlü hareketini kısmen destekliyor.

Petrol fiyatları, geçen hafta meydana gelen Harvey kasırgasının Meksika Körfezi'ndeki petrol endüstrisini aksatabileceği kaygısıyla yükselmişti. Fiyatlar, kasırgadan etkilenen bölgelerde petrol üretiminin durdurulmasıyla artmıştı.

ABD Güvenlik ve Çevre Uygulama Bürosu'ndan yapılan açıklamaya göre, ABD Meksika Körfezi petrol üretiminin yaklaşık yüzde 22'sinin kasırgadan dolayı çevrimdışı oldu.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler