Brent petrol 51 dolardan işlem görüyor

Brent petrol 51 dolardan işlem görüyor

ANKARA (AA) - Brent petrolün varil fiyatı dün ABD'de açıklanan stok verileri sonrası bugün 51 dolardan işlem görüyor.Brent petrolün varil fiyatı, dün...

ANKARA (AA) - Brent petrolün varil fiyatı dün ABD'de açıklanan stok verileri sonrası bugün 51 dolardan işlem görüyor.

Brent petrolün varil fiyatı, dün 52,16 dolardan güne başlamış ve gün içinde en yüksek 52,30 doları görmüştü. Dün Brent petrolün varil fiyatı ABD ve Libya'da üretimin artması endişeleriyle gün içinde 50,21 dolara kadar gerileyerek, 10 Mayıs'tan bu yana en düşük seviyeyi gördü. Bu sabah güne 51,15 dolardan başlayan Brent petrolün varil fiyatı, saat 10.02 itibarıyla yüzde 0,03 artarak 51,17 dolar oldu. Aynı dakikalarda Batı Teksas (WTI) türü ham petrolün varili ise 50 dolardan alıcı buldu.

Dün Amerikan Petrol Enstitüsü'nün petrol stoklarının 8,7 milyon varil azaldığını açıklamasıyla fiyatlarda kısmi yükseliş gerçekleşti.

Küresel piyasalarda bugün Almanya Avro Bölgesi ve ABD'de mayıs ayı imalat sanayi PMI verileri, ABD'de ADP mayıs ayı özel sektör istihdamı, haftalık işsizlik başvuruları ve nisan ayı inşaat harcamaları takip edilecek.

Petrol piyasasında ise bugün ABD Enerji Enformasyon İdaresi'nin açıklayacağı haftalık petrol stokları izlenecek.

Uzmanlar, Brent petrolde teknik olarak 51,90 - 52,45 dolar aralığının direnç bölgesi, 50,30-49,90 dolar aralığının ise destek seviyesi olarak izlenebileceğini belirtiyor.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler