Bozkır’a çanta deri kemer atölyesi kazandırılacak

Bozkır’a çanta deri kemer atölyesi kazandırılacak

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın önderliğinde Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Bozkır’a kazandırılması hedeflenen çanta deri kemer atölyesi için İstanbul Bozkırlılar Derneği'nde bir toplantı gerçekleştirildi

AK Parti Konya Milletvekili Ziya Altunyaldız’ın önderliğinde Mevlana Kalkınma Ajansı işbirliğiyle Bozkır’a kazandırılması hedeflenen çanta deri kemer atölyesi için Bozkır Belediye Başkanı Sadettin Saygı, MEVKA yöneticileri, KONSİAD Başkanı Kemal Çelik, Bozkırlılar Deneği Başkanı Mustafa Göksu, Mahalle Dernek Başkanlarının katılımıyla İstanbul Bozkırlılar Derneği’nde sektörde faaliyet gösteren Bozkırlılarla bir araya gelindi.

Toplantıda konuşma alan Başkan Saygı konuşmasında şu ifadelere yer verdi “Suyu sert insanı mert Bozkırımızdan İstanbul’daki tüm hemşerilerimize selam getirdik. Kendisini Bozkırlı olarak tanıtan yaklaşık 30.000 hemşerimiz İstanbul’da ikamet ediyor. Sizlerle burada olmaktan duyduğumuz mutluluğu dile getirmek istiyorum. İnşallah hastalık bir an önce son bulur ve sizlerle daha sık bir araya geliriz.Bozkırımızın çehresini değiştiren projelere imza atmaya devam ediyoruz.İlçemize istihdam anlamında projeleri hayata geçirerek ilçemizin ekonomik gücünü artırmak ve şehre göçü önleme ile taçlandırmak istiyoruz.Bu yüzden bugün burada yaklaşık küçük ve büyük işletme olarak deri çanta ve kemer imalatında faaliyet gösteren 300 işletmemizle birlikte Bozkır’ımıza kazandırmayı hedeflediğimiz deri çanta kemer atölyesi için sektörün içinde yer alan sizlerle ön fizibilite çalışmaları hakkında istişare toplantısı yapmaktı. Sektörde ham madde, üretim ve pazarlama konusunda tecrübeli ve dinamik kadrosu ile Bozkırlılarımız ön plandadır. İnşallah birlikte güzel işler başaracağız ”dedi.

İstanbul’da deri çanta ve kemer imalatında sektörün önde gelen işletmeleri arasında Bozkırlılarımızın ön planda olduğunu belirten Başkan Saygı toplantının ön hazırlık açısından olumlu geçtiğini ve sektör çalışanlarımızla tekrar bir araya gelerek görüşmelerin netlik kazanmasını sağlayacaklarını dile getirerek ilçemize istihdam alanında projelerimizin hayata geçirmek için çalışmaların devam edeceğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.