Borsa şirketlerinin piyasa değeri

Borsa şirketlerinin piyasa değeri

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla 806 milyar lira oldu.BIST 100...

İSTANBUL (AA) - Borsa İstanbul'daki şirketlerin toplam piyasa değeri, sürekli müzayedeye ara verilen saat 13.00 itibarıyla 806 milyar lira oldu.

BIST 100 endeksine dahil ve piyasa değeri açısından en büyük 20 şirketin piyasa değeri ile piyasa değeri şöyle:

Piyasa değeri ilk 20 (BIST 100)Son FiyatPiyasa Değeri
KOC HOLDING16,2941.309.778.420
T. GARANTI BANKASI8,1234.103.999.999
AKBANK6,1632.032.000.000
TUPRS TURKIYE PETROL AS12631.552.819.200
TURKCELL ILETISIM HIZMETLERI AS12,3827.236.000.000
ENKA INSAAT VE SANAYI A.S.5,2726.349.999.999
EREGLI DEMIR CELIK7,3925.865.000.000
BIM BIRLESIK MAGAZALAR A.S.7923.984.400.000
T. IS BANKASI C GRUBU5,0522.724.848.500
ASELSAN18,4220.998.800.000
FORD OTOMOTIV SANAYI54,419.089.504.000
TURK HAVA YOLLARI AS12,9917.926.200.000
YAPI VE KREDI BANKASI AS2,0317.147.513.529
TURK TELEKOMUNIKASYON AS4,7216.520.000.000
HACI OMER SABANCI HOLDING7,9416.200.807.760
ARCELIK17,2811.676.583.382
T. SISE VE CAM FABRIKALARI AS5,1811.655.000.000
ANADOLU EFES BIRACILIK A.S.19,1711.350.657.891
TEKFEN HOLDING AS26,189.686.600.000
TAV HAVALIMANLARI AS26,029.452.578.125

(Not: Tablodaki veriler, finnet2000.com'dan alınmıştır.)

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler