Bisiklet şehri Konya’da pedallar 'temiz hava için' döndü! 83 öğrenci bisiklet ve ekipmanı kazandı

Bisiklet şehri Konya’da pedallar 'temiz hava için' döndü! 83 öğrenci bisiklet ve ekipmanı kazandı

Konya'da Dünya Bisiklet Günü'nde bisiklet takımları sporcuları ve antrenörleri ile STK'ların katıldığı 'Temiz Hava İçin Bisiklet Sürelim' etkinliği yapıldı. 'Bisiklet Şehri Konya' resim yarışmasında bisiklet ve ekipmanı kazanan 83 öğrenci ödüllerini aldı

Bisiklet yollarıyla Türkiye'nin en iyisi olan Konya'da Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Bisiklet Günü'nde Konya'daki bisiklet takımlarının sporcuları ve antrenörleri ile bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katıldığı 'Temiz Hava İçin Bisiklet Sürelim' temalı bisiklet sürme etkinliği gerçekleştirildi.

Program kapsamında Konya'nın 31 ilçesindeki 7'nci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen 'Bisiklet Şehri Konya' temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrencilere bisikletleri de teslim edildi.

KONYA'DA 83 ÖĞRENCİYE BİSİKLET VE BİSİKLET EKİPMANI HEDİYE

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından Dünya Bisiklet Günü çerçevesinde çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. Etkinlikler çerçevesinde, Konya Büyükşehir Belediyesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün şehir genelindeki 7'nci sınıflara yönelik düzenlediği "Bisiklet Şehri Konya" temalı resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Törene katılan Konya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Uzbaş, Konya'nın Türkiye'deki en önemli bisiklet şehri olduğuna dikkat çekerek, yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Yarışmada birinci olan Meram Şehit Pilot Ayfer Gök Ortaokulu'ndan Ethem Emir Akgüneş'e, ikinci olan Yunak Kuzören Şehit Sinan Aktay Ortaokulu'ndan Beray Kale'ye ve üçüncü olan Meram Alparslan Ortaokulu'ndan Ecem Tuğçe Aydoğdu'ya bisikletleri hediye edildi.

ÜCRETSİZ BİSİKLET TAMİR ÇADIRLARI 5 HAZİRAN AKŞAMINA KADAR AÇIK

Toplamda 83 öğrencinin bisiklet ve bisiklet ekipmanı kazandığı yarışmada ödül töreninin ardından "Temiz Hava İçin Bisiklet Sürelim" temalı bisiklet sürüşü etkinliği gerçekleştirildi. Bisiklet takımlarının sporcuları ve antrenörleri, bisiklet konusunda faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ve topluluklardan temsilciler ile Büyükşehir Belediyesi ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü'nden temsilcilerin katıldığı etkinliği Büyükşehir Belediyesi Meram Yer Altı Katlı Otopark alanında başlayarak Dere Sosyal Tesisleri'nde son buldu.

Ayrıca, Dünya Bisiklet Günü etkinlikleri çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi'nin ücretsiz bisiklet tamir çadırları 5 Haziran Pazar günü akşam saatlerine kadar şehrin farklı noktalarında hizmet vermeye devam edecek.

Bisiklet şehri Konya’da bilerce pedal 'temiz hava için' döndü! 83 öğrenci bisiklet ve ekipmanı kazandı

Bisiklet şehri Konya’da bilerce pedal 'temiz hava için' döndü! 83 öğrenci bisiklet ve ekipmanı kazandı

Bisiklet şehri Konya’da bilerce pedal 'temiz hava için' döndü! 83 öğrenci bisiklet ve ekipmanı kazandı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler