Bilgili’den okullara ziyaret

Bilgili’den okullara ziyaret

Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili Konya’yı ziyaret etti.

 

Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, özel eğitim kapsamındaki öğrencilere materyal dağıtım töreni vesilesiyle geldiği Konya’da, bir dizi ziyaretlerde bulunup toplantılara katıldı. İlk olarak çeşitli özel eğitim okullarını ziyaret eden Bilgili, Karatay İzzet Bezirci İlkokulunda gerçekleştirilen Materyal Dağıtım Törenine katıldı.  Geçen hafta Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden 50 tır materyalin ülke genelindeki özel öğrencilere ulaştırılmak üzere uğurlandığını ifade eden Bilgili, özel eğitim sürecinde materyallerin önemine dikkat çekti. Bu materyallerin hepsinin düzenlenen yarışmalarla öne çıktığını ve gerekli Ar-Ge çalışması sonrasında üretildiklerini de ifade etti. Bu ürünlerin ahşap malzemeden üretilerek sağlıklı ürünler olduklarına da değinen Bilgili, önemli bir kısmının Bolu Cezaevinde mahkûmlar tarafından yapıldığını söyleyerek yerli ve milli materyaller olduklarına dikkat çekti. Karatay İzzet Bezirci İlkokulundaki Programa Ahmet Emre Bilgili’nin yanı sıra Karatay Kaymakamı A. Selim Parlar, Konya İl Milli Eğitim Müdürü Mukadder Gürsoy, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Aydın Uygun, Karatay İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Büyükmanav, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

bilgili’den-okullara-ziyaret--(3).jpg

YENİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDI

Daha sonra Selçuklu Mediha Hasan Tahsin Alaylı Görme Engelliler İlkokulu/Ortaokulunda düzenlenen Görme Engelliler Braile Alfabesi Cihaz Çeviricisi Dağıtım Törenine katılan Genel Müdür Bilgili, TURKCELL ile işbirliği ile yürütülen Özel Eğitimi İyileştirme Projesi kapsamında görme engelli öğrencilerin okuma düzeylerini geliştirmeyi amaçladıklarını da söyledi. Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili’nin Konya programı, 31 İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde görev yapan ve Özel Eğitim ve Rehberlik biriminden sorumlu şube müdürleri, Rehberlik Araştırma Merkezi müdürleri, Bilim ve Sanat Merkezi müdürleri ve Özel Eğitim Okulları müdürleri ile yapılan toplantının ardından sona erdi.

bilgili’den-okullara-ziyaret--(6).jpg

bilgili’den-okullara-ziyaret--(8).jpg

bilgili’den-okullara-ziyaret--(12).jpg

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.