Beyşehir'in göl ve göletlerine balık takviyesi

Beyşehir'in göl ve göletlerine balık takviyesi

Tarım ve Orman Bakanlığı'nın "Su Kaynaklarının Balıklandırılması" Projesi Devam Ediyor. Beyşehir Gölü ve Konya Göletleri Yavru Sazanlarla Buluştu

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından yürütülen "Su Kaynaklarının Balıklandırılması" projesi kapsamında, Beyşehir Gölü'ne 1 milyon yavru sazan balığı salındı. Konya'nın Beyşehir ilçesindeki göletlere ise 130 bin yavru sazan balığı bırakıldı. Böylece, ilçe genelinde toplam 1 milyon 130 bin yavru sazan balığı tatlı sularla buluşmuş oldu.

Beyşehir'in göl ve göletlerine balık takviyesi

Projenin Detayları ve Katılımcılar

Konya'da her yıl gerçekleştirilen balıklandırma faaliyetleri kapsamında, ortalama 2 milyon yavru sazan balığı Beyşehir Gölü'ne salınıyor. Bu yıl da, Konya Tarım ve Orman Müdürlüğü Balıkçılık ve Su Ürünleri Şube Müdürü Yücel Doğan ile Beyşehir Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver'in katılımıyla, "canlıyı koruma, suyu ve geleceği koru" temasıyla 1 milyon yavru sazan balığı göl sularına bırakıldı.

Beyşehir'in göl ve göletlerine balık takviyesi

Göletlere de 130 Bin Yavru Sazan Salındı

Beyşehir ilçe sınırları içerisindeki göletlere de 130 bin yavru sazan salındı. Yapılan açıklamada, doğal balık stoklarının korunması ve sürdürülebilirliğinin kurallara bağlı avcılıkla mümkün olduğu vurgulandı. Bakanlık tarafından getirilen düzenlemelere uyulması ve balıkların en az bir kez üremelerine imkan tanınması gerektiği hatırlatıldı.

Gelecek Günlerde 1 Milyon Yavru Sazan Daha Bırakılacak

İlerleyen günlerde Beyşehir Gölü'ne aynı proje kapsamında 1 milyon yavru sazan balığının daha bırakılacağı öğrenildi. Bu çalışmalarla, bölgedeki tatlı su balığı popülasyonunun korunması ve sürdürülebilirliğinin sağlanması amaçlanıyor.

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.