Beyşehir’de yollara bahar bakımı

Beyşehir’de yollara bahar bakımı

Beyşehir kent merkezindeki mahallelerde bulunan yollar yürütülen bakım onarım ve asfalt yama çalışmalarıyla iyileştiriliyor.

Beyşehir Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, geride kalan kış döneminde KOSKİ’nin yürüttüğü altyapı çalışmaları, kış şartları ve kullanımdan dolayı deforme olan, bozulan, hasar gören yollarda bakım, onarım ve iyileştirme ve düzenleme çalışmaları başlattı.

Bu kapsamda oluşturulan yol onarım ve iyileştirme ekipleri, kent merkezinde başlattığı yoğun mesaiyi hız kesmeden sürdürüyor. Ekipler, ilk olarak yollardaki bozuk bölümleri kesip yama için uygun hale getiriyor. Ardından bozuk bölümler sıcak asfaltla kaplanarak yollar onarılıyor.

Fen İşleri Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, ilçe merkezinde yürütülen yol iyileştirme çalışmaları kapsamında asfalt yama ekiplerinin mesaisini sürdürdüğü belirtilerek şu ayrıntılara yer verildi: “Ekiplerimiz, öncelikle belirlenen bir  program dahilinde ilçemizdeki yolları ring halinde tarayarak ivedilikle yapılması gereken bozuk satıhları tesbit ederek buralarda asfalt yama çalışmasını gerçekleştiriyor. Kent merkezinde yollarda oluşan çukurların vatandaşlarımızı, özellikle sürücülerimizi mağdur etmemesi için başlattığımız yol iyileştirme çalışmalarımız sürüyor.  Bazı mahallelerimizde asfalt yolların üzerinde meydana gelen çukurlar, trafik konforunu rahatsız ederken, araç sürücülerine de zor anlar yaşatabiliyor. Bunun önüne geçebilmek için mahallelerimizdeki yollarda yama çalışmalarını yaparak  sürücülerimizin taşıt trafiğinde rahat hareket etmeleri için gayret gösteriyoruz. Bununla ilgili olarak ekiplerimizi ihtiyaç duyulan tüm güzergahlarda yama çalışması için seferber ettik. Ekiplerimiz, durmaksızın gösterdiği faaliyetlerle her yere yetişmeye çalışıyor. Asfalt yama çalışmalarımızın yanısıra  güzergahlarda drenajlardaki çökme ve tıkanıklıklar da tesbit edilerek aynı çalışma çerçevesinde tamir edilip temizleniyor. Hedefimiz, kış aylarında delik deşik olan yollardan ilçemizin tamamını kurtarmak. Bu anlamda, ilçe merkezinde yürüttüğümüz çalışmalar bitmek üzere. Önümüzdeki günlerde ise dış mahallelerimizde benzer çalışmaları başlatacağız. Bu çerçevede, vatandaşlarımızdan da bizlerin göremediği yerler varsa, bunları Müdürlüğümüze bildirmelerini bekliyoruz. Vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Ekiplerimizin yürüttüğü çalışmaları vatandaşlarımızın da memnuniyetle karşıladığını görmek bizleri mutlu ediyor.”

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.