Beyşehir'de jandarmadan sahte para uyarısı

Beyşehir'de jandarmadan sahte para uyarısı

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde Jandarma ekipleri, dağıttığı bilgilendirme broşürleriyle iş yerleri ile yol güzergahlarındaki akaryakıt istasyonlarını...

KONYA (AA) - Beyşehir ilçesinde Jandarma ekipleri, dağıttığı bilgilendirme broşürleriyle iş yerleri ile yol güzergahlarındaki akaryakıt istasyonlarını sahte para konusunda uyardı.

Beyşehir İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Beyşehir ve çevre ilçelerde son günlerde artan sahte para olayları üzerine harekete geçti.

Ekipler, dağıttığı broşür ve muhtelif noktalarda astığı afişlerle iş yeri sahiplerini ve akaryakıt istasyonu işletmecilerini uyardı.

Jandarmadan yapılan yazıla açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Sahte paralar genellikle bakkal, market, büfe, akaryakıt istasyonu, kahvehane, pazar yeri gibi yerlerden yapılan küçük miktarlı alışverişler karşılığında, yüksek değerlerdeki sahte banknot verilerek para üstünün gerçek para olarak alınması ile piyasaya sürülmektedir. Özellikle ramazan bayramı için geriye sayımın başladığı bu günlerde ve bayram öncesindeki alışverişlerde dikkatli olunmalıdır. şüpheli bir durumda hemen kolluk kuvvetlerine haber edilmelidir."

AA

Kaynak:Haber Kaynağı