Beyşehir'de gıda üretimi yapan işletmelerden numuneler alındı

Beyşehir'de gıda üretimi yapan işletmelerden numuneler alındı

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde yürütülen denetim faaliyetine ilişkin yapılan açıklamada, gıda kontrol ekipleri tarafından ilçe genelinde faaliyet gösteren gıda üretim tesisleri ve işyerlerinin denetlendiği belirtildi.

Açıklamada, Tarım ve Orman Bakanlığının gıda kontrol planı çerçevesinde yürütülen denetimlerde, işletmelerde üretilen ve satışı yapılan ürünlerden analiz yaptırılmak üzere numuneler alındığı ifade edildi.

Denetimlerde, işletmelerin hijyen koşulları, ürün ve malzemeleri saklama koşulları, çalışanların kişisel hijyenleri, satış ve sunumda kullanılan alet ve ekipmanların uygunluğunun da kontrol edildiği vurgulanarak, "Güvenilir ve sağlıklı gıda arzının sağlanması için ilçemiz sınırları içerisindeki tüm gıda üretim ve satış yerleri risk esaslarına göre kesintisiz olarak denetlenmektedir. Vatandaşlarımız gerek toplu tüketim yerlerinde, gerekse alışveriş yaptığı noktalarda karşılaştıkları herhangi bir problemle ilgili olarak Tarım ve Orman Bakanlığımıza ait 174 numaralı gıda hattını arayabilirler" denildi.

num.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.