Beyşehir Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Sempozyumu Düzenlendi

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Sempozyumu Düzenlendi

Konya’nın Beyşehir ilçesinde, Beyşehir Devlet Hastanesi, adli tıp sempozyumuna ev sahipliği yaptı.

Sempozyuma Katılım Yoğundu

Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Kutay Güven başkanlığında gerçekleştirilen sempozyuma Beyşehir Cumhuriyet Savcıları İsmail Arabacı ve Ferhat Burak Güzelbulut da konuşmacı olarak katıldı. Konya Adli Tıp Şube Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Cengil Aslan da önemli sunumlar gerçekleştirdi.

Adli Tıp ve Hukuk Bir Arada

Dr. Kutay Güven, 2022 yılında başlattıkları adli tıp sempozyumu geleneğini sürdürdüklerini belirterek, “Cumhuriyet savcılarımız ile hekimlerimizi bir araya getirerek adliyemiz ve hastanemiz arasındaki bağları güçlendirmekle kalmıyor; uygulamada yer yer görülen sorunların hızlı çözümü için formüller de üretiyoruz. Bu anlamda sempozyum davetimize icabet eden savcılarımıza, adli tıp şube müdürümüze ve hekimlerimize şükranlarımı sunuyorum” dedi.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nin Ev Sahipliği

Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uzm. Dr. Sıtkı Küçükbuzcu, adli tıp sempozyumuna devlet hastanesi olarak ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek emeği geçenlere teşekkür etti. Küçükbuzcu, sempozyumun, adli tıp alanında çalışan profesyonellerin bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarına vesile olduğunu vurguladı.

Sorunlara Hızlı Çözümler

Sempozyumda sahada görülen sorunlara ilişkin bilgilendirmelerde bulunan Beyşehir Cumhuriyet Savcıları İsmail Arabacı ve Ferhat Burak Güzelbulut, adli tıpta karşılaşılan sorunların çözümüne yönelik önemli bilgiler sundular. Konya Adli Tıp Şube Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Cengil Aslan da adli tıp uygulamalarındaki güncel gelişmeleri ve yenilikleri katılımcılarla paylaştı.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde düzenlenen adli tıp sempozyumu, hukuk ve tıp profesyonellerinin bir araya gelerek bilgi alışverişinde bulunduğu önemli bir etkinlik olarak kayıtlara geçti.

Beyşehir Devlet Hastanesi’nde Adli Tıp Sempozyumu Düzenlendi

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler