Bayram girerken bakkal, manav ve kasapların çalışma saatleri nasıl olacak?

Bayram girerken bakkal, manav ve kasapların çalışma saatleri nasıl olacak?

İçişleri Bakanlığı, 81 ilde 23 Mayıs ile 26 Mayıs tarihlerinde uygulanacak olan sokağa çıkma yasağı ile ilgili valiliklere genelge gönderdi.

Genelgeye göre, 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması öncesinde 21 Mayıs Perşembe ve 22 Mayıs Cuma günü market, bakkal, manav, kasapların yanı sıra kuruyemişçiler saat 23.00'a kadar faaliyetlerine devam edebilecek.

BERBERLER BAYRAM ÖNCESİ SAAT 23:00'A KADAR AÇIK

Berber, kuaför ve güzellik salonları bayram dolayısıyla  20-21-22 Mayıs tarihlerinde 09:00 ile 23:00 saatleri arasında hizmet verebilecekler. Diğer günler ise 09:00 ile 21:00 saatleri arasında açık olacaklar

MARKETLER 23 MAYIS GÜNÜ SINIRLI SÜREDE AÇIK OLACAK

Kısıtlamanın olduğu 23 Mayıs Cumartesi günü 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş ve altında bulunanlar hariç olmak üzere vatandaşlar, zorunlu ihtiyaçlarının karşılanması ile sınırlı olmak ve araç kullanmamak şartıyla ikametlerine en yakın market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçilerden

Saat 10.00-17.00 arasında ihtiyaçlarını karşılayabilecek.Aynı saatler arasında market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler evlere servis şeklinde de satış yapabilecek.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu pazar, pazartesi ve salı günleri market, bakkal, manav, kasap ve kuruyemişçiler ile online satış yapan işletmeler kapalı olacak.

Sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 4 gün süresince, ekmek üretiminin yapıldığı fırın ve/veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri,

Ayrıca tatlı üretiminin yapıldığı/satıldığı iş yerleri açık olacak.Bu iş yerlerinde sadece ekmek, unlu mamul ve tatlı satışı yapılabilecek. Yine bu günlerde tatlı satışı yapan iş yerleri sadece eve servis şeklinde satış yapabilecek.

BAYRAMIN BİRİNCİ GÜNÜ ŞEHİT YAKINLARI VE REFAKATÇİLER KABİR ZİYARETİ YAPABİLECEK

Bayramın birinci günü olan 24 Mayıs Pazar tarihinde münhasır olmak üzere aziz şehitlerimizin anne, baba, eş, çocuk ve kardeşleri ile ihtiyaç halinde refakatçileri, şehitlerimizin kabirlerini ziyaret edebilecek.

Talepleri halinde şehit yakınlarının şehitliklere ulaşımları valilik/kaymakamlıklarca sağlanacak.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.