Başkan Kavuş müjdeyi verdi! Konya'nın tarihi kentsel dönüşüm projesi 'Şükran'da yeni bir etap daha başlıyor

Başkan Kavuş müjdeyi verdi! Konya'nın tarihi kentsel dönüşüm projesi 'Şükran'da yeni bir etap daha başlıyor

Konya'da hızla yükselen dev bütçeli Sahibata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi alanında yeni bir etapta daha inşaat süreci başlıyor. Başkan Kavuş ihalesi ve yer teslimi yapılan yeni bir etapta daha inşaat sürecinin başlayacağı müjdesini verdi

Konya Sahibata Mahallesinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Konya Büyükşehir Belediyesi ve Meram Belediyesi tarafından yürütülen Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi çerçevesinde yeni bir etabın daha inşaat süreci başlıyor. Devam eden Üst Adalar 2. Etap inşaat alanında incelemelerde bulunan Meram belediye Başkanı Mustafa Kavuş, içerisinde 158 dükkan 149 ofis bulunan ve toplam arsa alanı 15 bin 587 metrekare ve toplam inşaat alanı da 37 bin 904 metrekare olan 1. etabın da ihalesi tamamlanıp yer tesliminin gerçekleştirildiğinin müjdesini verdi.

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Sahibata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında devam eden Üst Adalar 2. Etap inşaat alanında incelemelerde bulundu. Başkan Kavuş, “İlçeye ve şehre değer katacak bu proje ile ilçe genelinde devam eden diğer kentsel dönüşüm projelerine neden bu kadar önem verdiğimiz deprem felaketi ile daha iyi anlaşıldı” dedi. Başkan Kavuş, Dönüşüm Projesi’nde ihalesi ve yer teslimi yapılan yeni bir etapta daha inşaat sürecinin önümüzde hafta başlayacağının müjdesini verdi.

"ŞÜKRAN KENTSEL DÖNÜŞÜM ALANINDA YENİ BİR ETAPTA DAHA İNŞAAT SÜRECİ BAŞLIYOR"

Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, 20 bin 250 metrekare inşaat alanına sahip "Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi Üst Adalar" etabı inşaatında incelemelerde bulunarak, çalışmalar hakkında bilgi aldı. 2016 yılından bu yana devam eden yıkımlar, kazı çalışmaları, çıkan kalıntılar ve akamete uğrayan süreçlerden sonra başlayan inşaat süreciyle birlikte proje tamamlandığında, şehrin en güzel, en nadide, en gözde ve cazibe merkezi yerlerinden biri olacağını söyleyen Başkan Kavuş, "Sadece Meram değil Konya adına önemli bu proje için Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığımız ve Konya Büyükşehir Belediyemiz başta olmak üzere pek çok kurum elini taşın altına koydu. Ve nihayetinde bugünlere geldik. Bu etaptaki 6 adada bulunan 18 yapının 16'sında inşaat hızla yükseliyor. İkisinde de yakın zamanda temel atılacak. İnşallah söz verilen zaman içinde de tamamlanacak. Bu vesile ile bir müjdeyi daha hemşehrilerimle paylaşmak istiyorum. İçerisinde 158 dükkan 149 ofis bulunan ve toplam arsa alanı 15 bin 587 metrekare ve toplam inşaat alanı da 37 bin 904 metrekare olan 1. etabın da ihalesi tamamlanıp yer teslimini gerçekleştirildi. Yakın zamanda temeli atılıp inşaatına başlanacak inşallah. Konyamıza ve Meramımıza şimdiden hayırlı olsun" diye konuştu.

Meram’da Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yeni bir etap daha başlıyor

"KENTSEL DÖNÜŞÜM BİZİM İÇİN İNSAN HAYATINA VERDİĞİMİZ ÖNEM VE DUYDUĞUMUZ SAYGININ BİR İFADESİDİR"

Meram Belediyesi olarak deprem anından bu yana bölgede olduklarını ve depremzedelerin yanında durduklarını ifade eden Başkan Mustafa Kavuş, "Meram Belediyesi olarak bir taraftan deprem bölgesinde yaraların sarılması için çalışmalara devam ederken ilçemizde de yatırımlarımız, hizmetlerimiz aksamadan devam ediyor. Bunda ekiplerimizin fedakarane çalışmalarının yanında yerleşmiş kurumsallığımızın da payı büyüktür. Bu çalışmalar çerçevesinde en önemli projelerimizden Sahibata Mahallesi Şükran Kentsel Dönüşüm alanında devam eden çalışmaları inceliyoruz. Türkiye'nin yaşadığı asrın felaketi sebebiyle kentsel dönüşümün, sağlıklı şehirleşmenin, sağlam yapıların önemi acı bir tecrübe ile çok daha iyi anlaşıldı. Cenab-ı Hak milletimize ve insanlığa böyle acılar yaşatmasın. Bizler böyle acıları yaşamamak adına göreve başladığımız günden itibaren bu yönde ciddi adımlar attık, önemli yatırımlar ortaya koyduk, yapmaya da devam ediyoruz. Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi bu yönüyle de çok anlamlıdır ve önemli bir projedir. Kentsel dönüşüm bizim için insan hayatına verdiğimiz önem ve duyduğumuz saygının bir ifadesidir. Bir afet söz konusu olduğunda insanımızın burnu bile kanamasın diyedir tüm bu çabalarımız" ifadelerini kullandı.

Meram’da Şükran Kentsel Dönüşüm Projesi’nde yeni bir etap daha başlıyor

Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.