Başkan Çalışkan, KMÜ'de öğrencilerle buluştu

Başkan Çalışkan, KMÜ'de öğrencilerle buluştu

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ndeki (KMÜ) öğrencilerle söyleşide buluştu. KMÜ Siyaset...

KARAMAN (AA) - Karaman Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ndeki (KMÜ) öğrencilerle söyleşide buluştu.

KMÜ Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğrenci Topluluğu ile Karaman Kent Konseyi Gençlik Meclisi tarafından düzenlenen söyleşide konuşan Çalışkan, dünyanın birçok yerinde pek çok Karamanlı görülebileceğini söyledi.

Karaman'ı hareketli bir merkez olarak tanımlayan Çalışkan, şunları kaydetti:

"Bu anlamda bakıldığında şehrimizin değerleri yüksektir. Fakat bizim bunları en iyi şekilde tanıtmamız gerekiyor. Bu noktada şehirdeki gelişime yön verecek asıl kurumun üniversite olduğunu düşünüyorum. Karaman olarak önemli avantajlara sahip olmanın yanı sıra ekonomik anlamda da 700 milyon dolar ihracatı olan ve yaklaşık 15 binin üzerinde işçi çalıştıran bir kentten bahsediyoruz. Sonuç olarak şehrin bütün dinamiklerinin ortak akılla şehrin tanıtımında ve gelişiminde hedefe doğru yürümesi gerekiyor."

Çalışkan, arkadaşlığın ve dostluğun çok önemli olduğuna inanan bir insan olduğu dile getirerek, "Bizi bugün burada buluşturan Allah, bize vermiş olduğu ömürde bir sorumluluk yüklemiştir. Biz de bu sorumluluğun bilincinde olup bu ömrü en iyi şekilde teslim etmenin gayreti içinde olmalıyız. Yaşam çok hızlı akıyor. Yarın ne olacağımız belli değil. Arkadaşlık ve dostluk çok önemlidir. Herkesi sevmeyebiliriz fakat herkese saygı duymak zorundayız." diye konuştu.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı