Başkan Altay'dan Konya Hüyük'te önemli açıklamalar! Kırsalda yaşayanların geliri artacak

Başkan Altay'dan Konya Hüyük'te önemli açıklamalar! Kırsalda yaşayanların geliri artacak

Başkan Altay, "Tarımsal desteklemelerimiz sürüyor. Hüyük çilek konusunda markalaştı. Şimdi aspirle bir deneme yapıyoruz. Tıbbi aromatik bitkilerle ilgili de çalışmalarımız var. Vatandaşlarımız bulunduğu yerde daha çok gelir elde edecek" dedi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük’ün Çamlıca, Selki, Köşk, İmrenler, Burunsuz, Mutlu, İlmen, Çavuş, Göçeri ve Kıreli mahallelerinde vatandaşlarla görüş alışverişinde bulundu. Başkan Altay, yetiştirilmesini destekledikleri çileğin bir marka haline geldiğine işaret ederek, aspir ve tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği ile kırsalda yaşayan halkın daha fazla gelir edeceğini söyledi.

Çilek üretiminde Türkiye'de marka haline gelen Hüyük’te çilek hasadına da katılan Uğur İbrahim Altay, “Tarımsal desteklemelerimiz sürüyor. Hüyük bu manada çilek konusunda markalaştı. Şimdi aspirle ilgili bir deneme yapıyoruz. Özellikle susuz tarım ve yağlı bitki konusunda aspir çok önemli bir girdi. Bu bölgede de 13 ton aspir tohumu dağıtarak bir deneme gerçekleştiriyoruz. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızı alternatif ürünler üretmek konusunda destekliyoruz” dedi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Hüyük ilçesine bağlı mahallerde vatandaşlarla buluştu. Başkan Altay, Hüyük Belediye Başkanı Mehmet Çiğdem, AK Parti Hüyük İlçe Başkanı Muammer Karaaslan ve MHP Hüyük İlçe Başkanı Şerafettin Açıkgöz ile birlikte ilçeye bağlı; Çamlıca, Selki, Köşk, İmrenler, Burunsuz, Mutlu, İlmen, Çavuş, Göçeri ve Kıreli mahallelerini ziyaret etti.

Mahalle ziyaretlerinde muhtarlarla ve vatandaşlarla bir araya gelerek görüş ve talepleri yerinde dinleyen Başkan Altay, bir çilek tarlasında vatandaşlarla birlikte çilek hasadına da katıldı.

ALTAY: KIRSALDAKİ VATANDAŞLARIN GELİRİNİN ARTMASIYLA İLGİLİ ÇALIŞIYORUZ

Altay, ilçe ziyaretlerinde bir yandan belediye hizmetlerini yerinde görme imkanı bulduklarını bir yandan da vatandaşlarla hasbihal ettiklerini ifade ederek, tüm Hüyük’lülere gösterdikleri ilgiden dolayı teşekkür etti.

Özellikle kırsalda yaşayan vatandaşların gelirinin artırılmasıyla ilgili önemli çalışmalar yürüttüklerini kaydeden Başkan Altay, şunları söyledi:

Tarımsal desteklemelerimiz sürüyor. Hüyük bu manada çilek konusunda markalaştı. Şimdi aspirle ilgili bir deneme yapıyoruz. Özellikle susuz tarım ve yağlı bitki konusunda aspir çok önemli bir girdi. Bu bölgede de 13 ton aspir tohumu dağıtarak bir deneme gerçekleştiriyoruz. İnşallah Hüyük’te özellikle susuz alanlarda aspirle ilgili bir çalışmayı da hayata geçirmiş olacağız. Kırsalda yaşayan vatandaşlarımızı alternatif ürünler üretmek konusunda destekliyoruz. Güneysınır’da lavanta deniyoruz, Hüyük’te çilek deniyoruz, aspir deniyoruz. Ayrıca tıbbi aromatik bitkilerle ilgili de çalışmalarımız var. Bunlar tamamlandığında vatandaşlarımız bulunduğu yerde daha çok gelir elde etmiş olacak.

Kaynak:Memleket

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.