Başkan Altay Konya'nın en kırmızı bölgesinde pazara indi!

Başkan Altay Konya'nın en kırmızı bölgesinde pazara indi!

Çok yüksek riskli Konya'nın Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, salgın süresince vaka yoğunluğunda kırmızıyla gösterilen Nalçacı bölgesinde Perşembe Pazarı esnafı ve vatandaşlara uyarılarını yineledi

Sağlık Bakanlığınca yayınlanan risk haritasında çok yüksek riskli iller arasında gösterilen Konya'da dinamik denetim çalışmaları başladı. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya’daki vaka sayılarının düşmesi için vatandaşları tedbirlere uymaları konusunda uyarmayı bugün de sürdürdü. Nalçacı Perşembe Pazarı’nda esnaflar ve alışverişe gelen vatandaşlarla görüşen Altay, “Yüksek risk grubundaki şehrimizde uygulanan kısıtlamalarda rahatlama olsun istiyorsak kurallara sıkı sıkıya uyarak bir an önce hedefimiz olan maviye ulaşmalıyız” dedi.

01.jpg

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Nalçacı Perşembe Pazarı’nda esnaflar ve vatandaşlarla görüşerek koronavirüs tedbirlerine uyulması uyarısında bulundu.

011.jpg

1 Mart itibariyle başlayan yeni kademeli normalleşme sürecinde Konya’nın kırmızı renkte olan yüksek riskli gruptan mavi renkteki düşük riskli gruptaki şehirler arasına girebilmesi için herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerektiğine vurgu yapan Başkan Altay, “Hemşehrilerimiz pazar yerine HES kodu sorgulamasıyla girebiliyor. Bulaş riskinin yüksek olduğu alanlarda sosyal mesafeye dikkat ederek işlerimizi hızlıca tamamlayıp ayrılmamız doğru olacaktır. Hepimiz sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına sıkı sıkıya uymalıyız. Şehir olarak el ele verdiğimizde ve kurallara uyduğumuzda salgının etkisini en aza indirebiliriz. Bu bizim elimizde. Yüksek risk grubundaki şehrimizde uygulanan kısıtlamalarda rahatlama olsun istiyorsak bir an önce hedefimiz olan maviye ulaşmalıyız. Tüm hemşehrilerimden bu konuda azami ölçüde hassasiyet bekliyorum” ifadelerini kullandı.

0111.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.