Başkan Altay Konya'da imkanı olan herkesi davet etti! 'Bisiklete binin'

Başkan Altay Konya'da imkanı olan herkesi davet etti! 'Bisiklete binin'

İşe bisikletle gelen Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla bir araya gelen Başkan Altay, Konya’nın 550 kilometre bisiklet yolu ile Türkiye’nin açık ara en çok bisiklet yoluna sahip şehri olduğunu hatırlatarak, herkesi bisiklet kullanmaya davet etti

Konya'da 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü dolayısıyla belediye çalışanlarıyla birlikte işe bisikletle gelme etkinliğine katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Konya'da imkanı olan herkesi bisiklet kullanmaya davet etti.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 3 Haziran Dünya Bisiklet Günü çerçevesinde belediye çalışanlarıyla birlikte işe bisikletle geldi. İşe bisikletle gelen Büyükşehir Belediyesi yöneticileri ve çalışanlarla bir araya gelen Başkan Altay, Konya'nın 550 kilometre bisiklet yolu ile Türkiye'nin açık ara en çok bisiklet yoluna sahip şehri olduğunu hatırlattı.

ALTAY: BU TÜR ETKİNLİKLER YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Bisiklet kullanımını artırmakla ilgili yoğun bir çaba içerisinde olduklarını ifade eden Başkan Altay, "Bisiklet tramvayımız, 50 adet otobüsümüzde bisiklet taşıma aparatlarımız, Akıllı Bisiklet Uygulamamız, bisiklet parklarımız gibi çalışmalarla bisiklet kullanımının günlük hayatta yaygınlaşmasıyla ilgili çalışıyoruz. Geçtiğimiz günlerde öğrencilerimizin okula bisikletle gelmeleri için bisiklet servisi projesini hayata geçirmiş ve çocuklarımızla bisiklet sürmüştük. Bugün de personelimizle birlikte işe bisikletle gelme etkinliği gerçekleştiriyoruz. Bu manada Konya'nın bisiklet şehri olmasına önemli katkı yapma konusunda çabalarımız sürüyor. Konya'da her yaşta insanın güvenli bir şekilde bisiklet kullanması için bundan sonra da bu tür etkinlikler yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

"ÇALIŞANLARIMIZIN İŞE BİSİKLETLE GELMELERİ İÇİN TEŞVİKLERDE BULUNUYORUZ"

Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının işe bisikletle gelmeleri konusunda teşviklerde bulunduklarını kaydeden Başkan Altay, "Bugün ben dahil yönetici arkadaşlarımız işe bisikletle geldik. İnşallah bugünlerin sayısını artırmayı hedefliyoruz. 3 Haziran tüm dünyada Bisiklet Günü olarak kutlanıyor. Biz de Konya'da çeşitli etkinliklerle bisiklet gününü kutluyoruz ve Konya'nın bir bisiklet şehri olduğunu tekrar hatırlatıyoruz" dedi.

İşe bisikletle gelen Büyükşehir Belediyesi çalışanları ise bisikletle ulaşımın kolaylığına dikkat çekerek imkanı olan herkesi bisiklet kullanmaya davet etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi, Dünya Bisiklet Günü çerçevesinde 3-4-5 Haziran tarihlerinde şehrin farklı noktalarına kurduğu Bisiklet Tamir Çadırları ile ücretsiz tamir hizmeti de veriyor.

Başkan Altay Konya'da imkanı olan herkesi davet etti! 'Bisiklete binin'

Başkan Altay Konya'da imkanı olan herkesi davet etti! 'Bisiklete binin'

Kaynak:Memleket

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.