Başkan Altay Konya Bilgehane hafızlık öğrencileriyle buluştu: Bu çocuklarımızın inşa ettiği Türkiye çok daha güçlü olacak

Başkan Altay Konya Bilgehane hafızlık öğrencileriyle buluştu: Bu çocuklarımızın inşa ettiği Türkiye çok daha güçlü olacak

Konya Bilgehanelerde hafızlık hazırlık eğitimi alan ve Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu’nu kazanan öğrencilerle buluşan Büyükşehir Belediye Başkanı Altay, "Bir hafız yetişir bir nesil değişir. Bu çocuklarımızın inşa ettiği Türkiye çok daha güçlü olacak" dedi

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren Bilgehanelerde hafızlık hazırlık eğitimi alan ve Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu’nu kazanan öğrencilerle buluştu. Çocuklara bisiklet hediye ederek Bilgehanelerin bu konuda marka olmasından büyük mutluluk duyduğunu söyleyen Altay, “İnşallah bu çocuklarımızın inşa ettiği Türkiye çok daha güçlü olacak. Müslümanların zulüm görmediği, rahat ettikleri bir dünya oluşacak” ifadelerini kullandı.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Bilgehanelerde hafızlık hazırlık eğitimi alan ve Hafızlık İmam Hatip Ortaokulu’nu kazanan öğrencilerle bir araya geldi

Konya Büyükşehir Belediyesi Selahaddin Eyyübi Bilgehanesi’nde düzenlenen programda çocuklara bisiklet hediye eden Başkan Altay, Hafızlık Hazırlık Kurslarının geldiği noktayı görmekten büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

ALTAY: BİLGEHANELERİMİZ BU KONUDA MARKA OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ülkeye kazandırdığı yeni bir değer olan örgün eğitimle birlikte hafızlık yapma fırsatı için çocukların yoğun bir yarış içerisinde olduğunu kaydeden Başkan Altay, “2017’de hazırlık yapan 15 çocuğumuzdan 10’u sınavı kazanmıştı. Bu yıl da 120 çocuğumuz kaydoldu ve elhamdülillah onlardan 101’i bu hakkı kazanmış oldu. Tabi emeğin büyük kısmı onlara ve ailelerine ait ama Bilgehanelerimizin bu konuda marka olmasından büyük mutluluk duyuyorum.” diye konuştu.

“BİR HAFIZ YETİŞİR BİR NESİL DEĞİŞİR”

Başkan Altay konuşmasına şöyle devam etti: “Sloganımız da çok güzel. ‘Bir hafız yetişir bir nesil değişir.’ İnşallah bu çocuklarımızın inşa ettiği Türkiye çok daha güçlü olacak. Dünyanın neresinde bir mazlum Müslüman varsa sıkıntı içinde. İnşallah bu çocuklarımızın inşa ettiği dünyada Müslümanların zulüm görmediği, rahat ettikleri bir dünya oluşacak. Buna inanıyoruz. Rabbim yollarını açık etsin. Tabii zor bir yolculuğa başlanıyor. Bu aslında bir başlangıç. Tüm anne ve babalara da teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Böyle bir sünneti devam ettiriyorsunuz. İnşallah çocuklarımızın hepsi hafızlığı kazanarak aynı zamanda Türkiye’nin en iyi okullarında okuyarak Türkiye’nin yarınlarını inşa edecekler.”

HAFIZLIK PROJESİ İLE 291 ÖĞRENCİDEN 250’Sİ HAFIZLIK OKULUNA YERLEŞTİ

“Hafızlık Projesi” kapsamında 2017 yılından bu yana hafız yetiştirme programı uygulayan Bilgehaneler, projede 291 öğrenciyi hafızlık okullarına hazırladı ve bunlardan 250’sini Hafızlık İmam Hatip Ortaokullarına yerleştirerek önemli bir başarıya imza attı.

MİLLİ VE MANEVİ EĞİTİM MERKEZİ: BİLGEHANELER

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Atabey Gençlik Projesi çatısı altında şehrin çocuklarına hizmet veren Bilgehaneler, 4. sınıftan 8. sınıfa kadar milli-manevi eğitimler, ders destek programları, atölye ve etkinlikler düzenliyor.

Etiketler :
HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.