Başkan Altay, Cumhur İttifakı'nın En Başarılı 5. Büyükşehir Belediye Başkanı

Başkan Altay, Cumhur İttifakı'nın En Başarılı 5. Büyükşehir Belediye Başkanı

SONAR Araştırma şirketi tarafından yapılan bir araştırmada, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhur İttifakı'nın en başarılı 5. büyükşehir belediye başkanı seçildi.

Araştırmada, Türkiye geneli 25 ilde, 88 ilçe ve köyde, yaş, cinsiyet, il ve ilçe kotalarına göre tesadüfi yöntemle seçilmiş 4 bin 221 kişi ile yüz yüze görüşülerek, Cumhur İttifakı'nın en başarılı büyükşehir belediye başkanları soruldu.

Araştırma sonucunda, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen 1'inci, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın 2'nci, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün 3'üncü, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin 4'üncü, Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ise 5'inci sırada yer aldı.

Altay'ın başarısı, Konya'da hayata geçirilen projeler ve hizmetler ile açıklanıyor. Altay, göreve geldiği günden bu yana Konya'nın altyapısını güçlendirmek, kentsel dönüşümü hızlandırmak ve sosyal belediyecilik alanında önemli çalışmalar yürütüyor.

Altay, araştırma sonucunu değerlendirerek, "Bu sonuç, Konya halkının desteğinin bir göstergesidir. Biz, Konya'mızı daha yaşanabilir bir kent haline getirmek için çalışmaya devam edeceğiz" dedi.

Araştırmada, Cumhur İttifakı'nın en başarılı büyükşehir belediye başkanları şu şekilde sıralandı:

1- Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen
2- Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın
3- Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün
4- Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin
5- Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay
6- Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş
7- Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen
8- Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç
9- Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce
10- Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler