Bakan Selçuk, Milli Mücadele'nin 100. yılında 100 bininci fidanı dikti

Bakan Selçuk, Milli Mücadele'nin 100. yılında 100 bininci fidanı dikti

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı dolayısıyla hayata geçirdikleri proje kapsamında 100 bininci fidanı Bakanlığın merkez binası bahçesine dikti- Selçuk:- "Milli Mücadelemizin 100. yılında Gazi Mustafa Kem

ANKARA (AA) - Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Atatürk'ün Milli Mücadele'yi başlatmasının 100. yılı dolayısıyla 100 bin fidan dikildiğini belirterek, "Milli mücadelemizin 100'üncü yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadelenin şanını, şerefini hatırlamak ve yükseltmek için bu etkinliğin içerisindeyiz." dedi.

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü ile Orman Genel Müdürlüğünce imzalanan "Milli Mücadelenin 100. Yılında 100 bin Fidan Dikimi İşbirliği Protokolü" kapsamında 100 bininci fidan, Bakan Selçuk tarafından Milli Eğitim Bakanlığı Merkez Binası bahçesine dikildi.

Selçuk, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, cumhuriyetin kuruluşundan itibaren Türkiye'de çok büyük bir ağaçlandırma seferberliğinin olduğunu söyledi.

Milli Mücadele'nin 100'üncü yılı için 100 bin yeni fidan dikimi konusunda yine bir seferberliğin içerisinde olduklarını ifade eden Selçuk, Milli Mücadele'nin sürdüğü 6 kentte pansiyonlu okullardaki öğrencilerin de katılımıyla bir proje hayata geçirdiklerini dile getirdi.

Ziya Selçuk, proje kapsamında 100 bin fidan dikildiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sembolik olarak 100 bininci fidanı da buraya dikmiş olduk. Bu fidanlardan kuruyan ya da başka bir şekilde zarar gören fidanlarımız olursa bunların yenilenmesi de söz konusu olacak. Böylece Milli Mücadelemizin 100. yılında Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının verdiği mücadelenin şanını, şerefini hatırlamak ve yükseltmek için bu etkinliğin içerisindeyiz."

Konuşmasının ardından Selçuk, törene katılan öğrencilerle sohbet etti ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

Protokol kapsamında İstanbul, Samsun, Amasya, Sivas, Erzurum ve Ankara'da Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okul pansiyonlarında barınan öğrencilerle bu yıl içinde 100 bin fidan dikildi.Kaynak:Haber Kaynağı

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler