Bakan Pakdemirli: Hava Kurumunun uçakları yerine biz daha iyilerini koyduk!

Bakan Pakdemirli: Hava Kurumunun uçakları yerine biz daha iyilerini koyduk!

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli Marmaris yangın yönetim merkezinde son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, "Türkiye yeni Türkiye'dir ne eksik müdahalemiz ne de eksik bir teçhizatımız vardır" dedi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Marmaris yangın yönetim merkezinde son durumla ilgili açıklamalarda bulundu. Pakdemirli, THK uçaklarıyla ilgili sorulara, "Türkiye yeni Türkiye'dir ne eksik müdahalemiz ne de eksik bir teçhizatımız vardır" cevabını verdi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli Marmaris Değirmenyanı mevkiindeki yangın yönetim merkezinde son durumla ilgili açıklamalarda bulunuyor.

"Nem yüzde 10'a düşüyor! Çok daha dikkatli olmamız lazım"

Bakan Pakdemirli, "107 tane orman yangını çıktı, bunun 98'i kontrol altında 9'u devam ediyor. Marmaris'teki yangına 3 uçak, 9 helikopter, 146 arazöz, 20 su tankeri, 8 dozer ve 529 personelle müdahale ediyoruz. Saat 12.00'den itibaren nem yüzde 10'a düşüyor. Çok daha dikkatli olmamız lazım" dedi.

Pakdemirli, “Yangınlarla mücadele eden en iyi ülkeler arasındayız. Türk Hava Kurumu ile ilgili asla problemimiz olmaz. Dünyanın en iyileri ile çalışıyoruz. Eskimiş ve miadını doldurmuş bir uçağı kullanma durumumuz yok. Hava Kurumunun uçakları yerine biz daha iyilerini koyduk. Bu sene 27 olan helikopter sayımızı 39'a çıkardık” diye konuştu.

"Ülkeler arasında yangınla ilgili araç alışverişi yapılması son derece doğal bir şeydir" diyen Pakdemirli, "Tüm komşularımızla Yunanistan dahil olmak üzere yangınlarda elimizde bulunan ve ihtiyaç fazlası olan tüm hava, gerekiyorsa yer araçlarımızı da her zaman teklif ediyoruz" ifadelerini kullandı.

"Kimsenin moral bozmaya hakkı yok"

Pakdemirli, "Sivil ve orman teşkilatından şehitlerin olduğu bir dönemde teşkilatımızın moralini bozmaya hiç kimsenin hakkı yoktur diye düşünüyorum" dedi.

Pakdemirli, "5,5 milyar fidan dikmiş bir teşkilatın başı olarak ilk yağmurlarla 1 giden fidan karşılığında bin fidan dikeceğiz" ifadelerini kullandı.

Türkiye'nin eski Türkiye olmadığının altını çizen Pakdemirli, "Yeni Türkiye'dir. Alet, ekipman, insan kaynağı, teçhizat ne gerekiyorsa bunların hepsinin en iyisini kullanmıştır ve kullanacaktır. Herkes müsterih olsun, hiçbir şekilde ne eksik müdahalemiz vardır ne de eksik teçhizatımız vardır." açıklamasında bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum