Bakan Kurum: Konya'nın evladı, bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan şeref duyuyorum

Bakan Kurum: Konya'nın evladı, bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan şeref duyuyorum

AK Parti Konya İl Başkanlığı Teşkilat İftarında konuşan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Konya'nın bir evladı olmaktan, bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan onur duyuyorum, şeref duruyorum, gurur duyuyorum" dedi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, davalarının bugün ortaya çıkmış bir dava olmadığını belirterek, "Bu kutlu davanın özü; hakkın rızasıdır, mayası aşktır, hamuru vefadır. Bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan onur duyuyorum, şeref duruyorum, gurur duyuyorum" dedi.

"GAYEMİZ; YERYÜZÜNDE DOĞRUNUN, İYİNİN, ADALETİN VE GÜZELİN HAKİM OLMASIDIR"

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, AK Parti Konya İl Başkanlığı Teşkilat İftarına katıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da canlı iftar programına katılarak, teşkilat mensuplarını selamladı.

Selçuklu Kongre Merkezi'nde Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda teşkilat mensuplarına hitap eden Bakan Murat Kurum, "Bizim davamız, bugün ortaya çıkmış bir dava değildir. Bizim davamız; fikirlerden bir fikir, ideallerden bir ideal değildir. Bu kutlu davanın özü; hakkın rızasıdır, mayası aşktır, hamuru vefadır. Gayemiz; yeryüzünde doğrunun, iyinin, adaletin ve güzelin hakim olmasıdır. Bu dava; yeryüzündeki tüm haksızlıklar, adaletsizlikler, zulümler karşısında yeryüzü mazlumlarının lideri, Başkomutanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın yanında, bir kale gibi dimdik duranların davasıdır. İşte Konya, bu gece bizlere bu hakikatleri haykırmaktadır. Uçsuz bucaksız Anadolu'nun tam kalbinde bulunan Konya, bu en büyük fikrin ana eksenini oluşturmaktadır. Konya, fikrimizin kurucu iradesidir. Konya, bizim yürüyüşümüzün aklı ve kalbidir. Birbirinden kıymetli önder şahsiyetleriyle bu davanın ilk fidanlarını yeşerten şehirdir" ifadelerini kullandı.

"KONYA'NIN BİR EVLADI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUM"

Türkiye'nin son 50 yılına teşkilat mensuplarının damga vurduğunu ifade eden Murat Kurum, "20 yılda, Cumhuriyetin kuruluşundan sonraki en büyük hamleleri siz yaptınız. Darbeci hainleri siz bertaraf ettiniz. Siz çok büyük bir teşkilatın neferlerisiniz. Çünkü sizler Konya'da yiğitler yetiştirdiniz. Rabbime hamd ediyorum. Bu alimler, fazıllar, şehitler ve gaziler diyarı Konya'nın bir evladı olmaktan; bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan, sizlerle kardeş olmaktan onur duyuyorum, şeref duruyorum, gurur duyuyorum" diye konuştu.

Resim

Resim

Resim

Bakan Kurum: Konya'nın evladı, bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan şeref duyuyorum

Bakan Kurum: Konya'nın evladı, bin yıllık bu kutlu davanın bir neferi olmaktan şeref duyuyorum

Kaynak:Haber Kaynağı

HABERE YORUM KAT
UYARI: Çok uzun metinler, küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum
Önceki ve Sonraki Haberler