Bakan Koca'dan sosyal mesafe uyarısı nedeniyle sağlık çalışanının burnunun kırılmasına tepki

Bakan Koca'dan sosyal mesafe uyarısı nedeniyle sağlık çalışanının burnunun kırılmasına tepki

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Ağrı'da Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde görev yapan hemşire Sinan Doğan'ın sosyal mesafeye uymaları konusunda uyardığı hasta yakınları tarafından darp edilmesini sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla kınadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, twitterden yaptığı paylaşımda "Ağrı Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde görev yapan bir çalışma arkadaşımız dün saldırıya uğradı. Saldırı, COVID-19 şüphesiyle teste gönderilen hastayla yakınına SOSYAL MESAFEYE UYMALARI UYARISI üzerine gerçekleşti. Sağlık çalışanları her türlü fedakârlığa hazır. Ama buna değil" ifadelerini kullandı.

Ağrı'da Doğubayazıt Devlet Hastanesi'nde görev yapan hemşire Sinan Doğan, sosyal mesafe konusunda hasta yakınını uyarması sonrası hasta yakınının yumruklu saldırısına uğramıştı. Burnu kırılan Doğan'ın, sosyal medyadan saldırıya tepki göstermesi Sağlık Bakanı Koca'nın da dikkatinden kaçmadı.

Ağrı’da Dr. Yaşar Er Yılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nde görevli hemşire Sinan Doğan, acil servis yanında kurulan Koronavirüs çadırında, sosyal mesafe kuralına uyması için uyardığı hasta yakınının yumruklu saldırısına uğradı. Buru kırılan Doğan, sosyal medyadan saldırıya tepki gösterdi. Olay, dün saat 14.00 sıralarında Dr. Yaşar Er Yılmaz Doğubayazıt Devlet Hastanesi’nin acil servisinde meydana geldi.

Dahiliye bölümüne muayene olan Selvi K., koronavirüs şüphesi ile acil servise yönlendirildi. Acil servisten de test yaptırması için Koronavirüs çadırına gönderildi. Hasta ve yakınlarının sıra beklemeden çadıra girmek istemeleri üzerine hemşire Sinan Doğan, Koronavirüslü hastalar olduğunu belirterek, sosyal mesafe kurallarına uyulması gerektiğini söyledi. Ancak uyarıyı dikkate almayan hasta yakını görevli hemşire Sinan Doğan’a şiddet uyguladı. Şikâyetçi olan Doğran, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Şiddet, covid dinlemiyor. Tedbirini almayan milletimiz, test yapmaya gelince size böyle aslan kesiliyor. Beni darp eden adamın annesinin söylediği şey ise; ‘Ne olmuş bir yumruk yemiş'” dedi. Olayla ilgili Ankara Tabip Odası da sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Açıklamada, “Salgına karşı ön safta mücadele veren sağlık çalışanlarına yönelik şiddet kabul edilemez” ifadeleri yer aldı.