Bakan Kasapoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı

Bakan Kasapoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı

İSTANBUL (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.Kasapoğlu, bilginin,...


İSTANBUL (AA) - Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Kasapoğlu, bilginin, bir milletin gelişme yolunda en büyük ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, mesajında şu görüşlere yer verdi:

"Bu gerçekten hareketle, gençlerimizin her açıdan iyi yetişmelerini, bilgi ve donanım sahibi olmalarını en temel önceliğimiz sayıyoruz. Bu ülkenin genç nesillerinin sanattan spora, sosyal faaliyetlerden eğitime kadar çağın gerektirdiği her türlü niteliğe haiz olmaları, tarihimizi ve medeniyetimizi en iyi şekilde öğrenmeleri ve taşıdıkları sorumluluklarının bilincinde olmaları milletimizin istikbali için hayati derecede önemli bir mesele, ihmal edilemez bir zarurettir. İşte tam bu noktada, yarınlarımız demek olan gençlerimizi yetiştirecek öğretmenlerimizin taşıdığı sorumluluğun ne kadar önemli olduğu gerçeği ortaya çıkıyor. Biz aslında öğretmenlerimize sadece genç nesillerimizi değil ülkemizin geleceğini de emanet ediyoruz. Öğretmenlik mesleği, sürekli öğretmeye ve daima öğrenmeye adanan bir ömrü şart koşar."

Toplumu ayakta tutan omurganın mimarlarının, emek ve gayretle nesiller yetiştiren öğretmenler olduğunu kaydeden Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"Öğretmen, hayattır. Öğretmenlerimiz, bilgiye ve öğrenmeye giden yoldaki mihmandarlarımızdır. 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, memleketimizin her köşesinde bu kutsal görevi fedakarca yürüten bütün öğretmenlerimize duyduğumuz sonsuz minneti bir kere daha ifade etmek istiyorum. Başımızın tacı öğretmenlerimize en kalbi şükranlarımı sunar, başta şehit öğretmenlerimiz olmak üzere ebediyete irtihal etmiş bütün öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet dilerim. 24 Kasım Öğretmenler Günü bütün öğretmenlerimize kutlu olsun."

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler