Bahçelievler'de çöken bina

Bahçelievler'de çöken bina

Enkaz kaldırma çalışmaları başladı- Bina sakinlerinden Yüzügüzel: "Evde uyuyan iki kızım vardı. Onları dışarı çıkarttım, sonra apartmanımız yıkıldı. Evimizden hiçbir şey alamadık. Üstümüze giyecek kıyafetimiz bile yok"

İSTANBUL (AA) - Bahçelievler'de, bitişiğindeki inşaat çalışması nedeniyle yıkılan 7 katlı binanın enkaz kaldırma çalışmaları başladı.

Kocasinan Mahallesi Gökçe Sokağı'nda, bitişiğinde inşaat çalışması nedeniyle yana eğilen bina boşaltıldıktan yaklaşık 45 dakika sonra yıkıldı.

İtfaiye, sağlık, zabıta ve arama kurtarma ekiplerinin önlem aldığı bina çevresinde İGDAŞ yetkilileri doğalgazı kesti.

Yıkılan bina sakinlerinden Nesibe Yüzügüzel, olayı şöyle anlattı:

"İnşaat çalışması nedeniyle balkonlarda çatlaklar oluşmuştu. İnşaat yetkililerine durumu anlattığımızda, gerekli önlemleri aldıklarını söyleyerek, mühendisin binayı incelediğini, bir problem olmayacağını söyledi. Bu sabah evden çıkıp geri döndüğümde binanın yavaş yavaş yan yattığını gördüm. Evde uyuyan iki tane kızım vardı. Onları dışarı çıkarttım. Bir süre sonra zaten apartmanımız yıkıldı. Evimizden hiçbir şey alamadık.Üstümüze giyecek kıyafetimiz bile yok. Çok zor günler bizi bekliyor."

Çevre sakini Abdurrahman Torlak ise, öğle saatlerinde binanın inşaat çalışması nedeniyle yana doğru eğildiğini belirterek, "Apartmanda oturanlar dairelerini boşalttı. Yaklaşık 45 dakika sonra binanın çökmesi gözlerimiz önünde oldu. Allah'a çok şükür herhangi bir can kaybı yaşanmadı." dedi.

Öte yandan bina yıkılırken yan tarafında bulunan apartmanda küçük çaplı hasar meydana geldi.

Yetkililer olay yerinin çevresine güvenlik şeridi çekerek, enkaz kaldırma çalışmalarına başladı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı