Ayaş'taki şiddetli yağış

Ayaş'taki şiddetli yağış

ANKARA (AA) - Ankara'nın Ayaş ilçesinde 30 Haziran'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle ekili alanları zarar gören üreticiler, yardım bekliyor.Akkaya...

ANKARA (AA) - Ankara'nın Ayaş ilçesinde 30 Haziran'da etkili olan sağanak ve dolu nedeniyle ekili alanları zarar gören üreticiler, yardım bekliyor.

Akkaya mahallesi sakinlerinden İrfan ve kardeşi Mehmet Uysal, yaklaşık yüz dönümlük domates ekili tarlalarının sağanak ve doludan etkilendiğini belirterek, tarlada domates kalmadığını belirtti.

Bir süre önce yaşanan sağanak ve dolunun mahalledeki bütün tarlaları etkilediğini dile getiren Uysal kardeşler, "Bu sene Ayaş domatesi yok denecek kadar az olabilir. Mahallemizde bizim gibi domates yetiştiricisi herkesin ürünü harap oldu. Yetkililerden yardım bekliyoruz." diye konuştu.

Ayaş Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü ve Ayaş Ziraat Odası yetkililerinin, sağanak ve dolunun etkili olduğu Akkaya ve Oltan mahallelerinde yaptığı incelemelerde, 10 bin dönüm arazide biçilmeyi bekleyen arpa, 4 bin dönümlük domates ile bin dönümlük marul tarlasının büyük hasar gördüğü tespit edilmişti.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı

Önceki ve Sonraki Haberler