ASKON'dan Konya'nın dev firmalarına kutlama

ASKON'dan Konya'nın dev firmalarına kutlama

ASKON Konya İl Başkanı Atilla Sinacı, İSO 500 listesinde yer alan firmaları kutladı

İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl gerçekleştirilen “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” araştırmasının sonuçlarının açıklanmasının ardından ASKON Konya da bir açıklamayla Konya'dan ilk 500'e giren firmaları kutladı.

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Konya İl Başkanı Atilla Sinacı, İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan Türkiye’nin 500 büyük sanayi kuruluşları sonuçlarına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Konya’nın bu yıl 7 sanayi firması ile İSO 500 sıralamasına girdiğini kaydeden Sinacı, “Sanayi sektörünün verilerini oluşturan İSO ilk 500 listesinde Konya’dan 7 firmanın yer alıyor olması Konya’mız için son derece onur ve mutluluk verici bir durum. İleri ki yıllarda bu sayının artarak devam etmesini temenni ediyoruz" dedi.

İso 500'e giren Konya'mızın firmaları,

Konya Şeker San. ve Tic. A.Ş

-Eti Alüminyum A.Ş

-Panagro Tarım Hayvancılık Gıda San. ve Tic. A.Ş

-AYD Otomotiv Endüstri San.ve Tic. A.Ş

- Ova un Fabrikası A.Ş

-Sefa Tarım A.Ş

- Enka Süt ve Gıda Mamülleri San. ve Tic. A.Ş firmaları olmuştur, kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum.” dedi

Sinacı, “Biz inanıyoruz ki yapılacak çalışmalarla firmalarımız bir adım daha ileriye geçecektir. Bizler inancımızı koruyarak işlerimizi en iyi şekilde yapmaya devam etmeliyiz. Önümüzdeki dönemlerde bu sayıyı daha da artırmak ülke ekonomisine katkı sağlamak istiyoruz. Bu vesile ile sıralamaya giren tüm firmalarımızı bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyorum" ifadelerini kullandı.

Etiketler :
Önceki ve Sonraki Haberler