Antalya'daki cinayet davası

Antalya'daki cinayet davası

Kepez ilçesinde bir Suriyelinin öldürülmesi ve 2 kişinin yaralanmasına ilişkin davada, tutuklu 2 sanık ilk kez hakim karşısını çıktı

ANTALYA (AA) - Antalya'da bir Suriye uyruklunun bıçakla öldürülmesi, 2 kişinin yaralanmasına ilişkin davada, tutuklu 2 sanığın yargılanmasına başlandı.

Antalya 6. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, akraba olan tutuklu sanıklar Alihan ile Muhammed Ali Erdeğer, müştekiler Macid ve Beşir Abuşer, taraf avukatları ile sanık yakınları katıldı.

Söz verilen sanıklardan Alihan Erdeğer, yüksek sesle müzik dinleyen Suriye uyrukluların, kendisine küfür ettiğini öne sürdü.

Bunun üzerine uyardığı kişiler tarafından kemer ve bıçakla saldırıya uğradığını iddia eden Erdeğer, karşısındaki kişilerden almayı başardığı bıçağı rastgele salladığını söyledi.

Muhammed Abuşer'in ölümüyle ilgili kastının bulunmadığını savunan Erdeğer, tahliyesini istedi.

Muhammed Ali Erdeğer ise Suriyeli bir grubun, akrabası Alihan Erdeğer'e saldırdıklarını görünce bağırmaya başladığını dile getirdi.

Grubun parka doğru kaçmaya başladığını anlatan Erdeğer, "Parka doğru ilerlediğimde yerde acı çeken birini gördüm. Polise ve sağlık ekiplerine haber verdik. Olaya karışmadım." dedi.

Mahkeme heyeti, sanıklardan Alihan Erdeğer'in tutukluluk halinin devamı, Muhammed Ali Erdeğer'in ise tahliyesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Antalya'nın Kepez ilçesinde 7 Ekim 2017'de Suriye uyruklular ve bazı vatandaşlar arasında çıkan kavgada Suriyeli Muhammed Abuşer hayatını kaybetmiş, kardeşi Macid Abuşer ile Haydar Ahmed yaralanmıştı. Gözaltına alınan Alihan ve Muhammed Ali Erdeğer tutuklanmıştı.

AA

Kaynak:Haber Kaynağı