Antalya'da denize girmek bu kadar pahalıya mal olmamıştı

Antalya'da denize girmek bu kadar pahalıya mal olmamıştı

Antalya'da, koronavirüs tedbirleri kapsamında girişlerin geçici olarak yasaklandığı Konyaaltı Sahili'nde denizde yüzen Mehmet Yeşifçi'ye 3 bin 150 lira ceza kesildi.

Antalya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında girişlerin geçici olarak yasaklandığı 7 kilometre uzunluğundaki dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili'nde denize giren kişiye, para cezası verildi.

Kovid-19 tedbirleri kapsamında sahil bölgelerine girişlerin geçici olarak yasaklanmasının ardından Antalya'daki dünyaca ünlü Konyaaltı sahili de tarihinin en ıssız günlerini yaşıyor.

Her gün binlerce kişinin denize girip, güneşlendiği sahil bandında sadece sokak hayvanları ve görevliler görülüyor. Polis ekiplere burada aralıksız denetimlerini sürdürüyor.

Denetimler sırasında yüzen Mehmet Yeşifçi denizden çıkarıldı. Yasağı hatırlatan ekipler, Yeşifçi'ye 3 bin 150 lira ceza kesti.

Kuralların önemli olduğunu bir kez daha anladı

Yeşifçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, işlerini halletmek için sahildeki işletmesine geldiğini söyledi.

İşletmesinde beklerken denize girmek istediğini anlatan Yeşifçi, "Akdeniz'i boş, tertemiz ve kirlenmemiş görünce dayanamadım. '10 dakika bir denize girip rahatlayayım' dedim.

5 dakika bile olmadan polisler geldi, denizden çıkarıp, ceza yazdı. Kuralların ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladım. Cezayı severek ödeyeceğim." diye konuştu.

GAZİPAŞA DA AYNI

Öte yandan Gazipaşa’da yüksek değerlerde ölçülen hava sıcaklığı 26 derece deniz suyu da 18 dereceye çıkınca ilçe halkı yasakları dinlemedi ve denize girdi.

Gazipaşa’da dün hava sıcaklığı mevsim normallerinin üzerinde seyretti. 26 dereceye kadar yükselen hava sıcaklığı ve 18 derece deniz suyu sıcaklığını gören bazı vatandaşlar koru sahilinde bulunan doğal havuzlara giderek güneşli havanın tadını çıkardı.

Herhangi bir işlem yapılmayan aile denizde serinledikten sonra evine gitti.